Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Farmár Oravec je radikál, ale tiež ho treba počúvať

05.12.2019, 07:15 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Názor | Spory medzi finančníkmi z firmy ESIN a farmárom Františkom Oravcom, ktoré sprevádzajú aj údajné bitky či príprava bombových útokov, môže vyriešiť až nezávislé policajné vyšetrovanie a súdy.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Ivan Haluza, 2017, komentár

No na začiatku sporu bolo to, že finančníci ovládli malú vodnú elektráreň, na ktorú mal vplyv aj F. Oravec, ale sporil sa o ňu s inými jej spoluvlastníkmi. Finančníci to preto využili a majetok ovládli. Ide pritom o nie úplne nezvyčajný krok právne podkutých investorov, ktorý však do džentlmenského biznisu rozhodne nepatrí.

Finančníci však zažili takú radikálnu protiofenzívu, až ich to prekvapilo. Z príbehu, ktorý sa podpísal aj pod farmárske protesty, blokovanie bratislavskej dopravy či Oravcove politické ambície, vyplýva viacero odkazov. Napríklad ten, že ak zaútočíš, nečakaj, že ti každý uhne. Rozumnejšie, ale aj slušnejšie by bolo s každým zainteresovaným komunikovať a hľadať spoločné riešenia.

Neprehliadnite

Počas sporu následne vyplávali na povrch aj ďalšie skutočnosti. Existuje totiž nahrávka F. Oravca, v ktorej odznie, že za to, aby na predmetnú elektráreň uvoľnil rezort hospodárstva dvaapolmiliónovú podporu, musela byť jednej poradenskej spoločnosti vyplatená odmena až vo výške 400-tisíc eur.

Farmár nahrávku

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.