Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zastali sme na polceste. Ako vzkriesiť slovenské zdravotníctvo

13.12.2019 | Ronald Ižip

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

13.12.2019 | equilibriums

Nekradnúť, vedieť vyvodzovať majetkovú a trestnoprávnu zodpovednoť, zrušiť súkromné zdravotné poisťovne, má byť len jedna štátna, prípadne najlepšie riešenie financovania priamo zo štátneho rozpočtu.

Nemáte za čo.

13.12.2019 | LPB

Štátny byrokrat musí byť kontrolovaný a mať zodpovednosť. No vidíme, že aj keď NKÚ nájde kopec pochybení, súdruhovia sa čvachcú v nakradnutom veselo ďalej. Asi NAKA všetko nestíha. A ostatní poliši musia predsa chrániť a pomáhať. Našim.

14.12.2019 | mam_rad_jablka

Som jednoznačne za trhovú súťaž. Táto súťaž nesmie mať podobu úplne voľného trhu bez obmedzení.

Rámec súťaže musí udávať štátna regulácia. Aby regulácia fungovala, je potrebné zamestnávať nebojácnych a dobre platených odborníkov s morálnou integritou.

Ak sú ľudia rozumní, všetko funguje akosi lepšie.

14.12.2019 | equilibriums

Kriste pane, aká trhová súťaž, že ktorá poisťovná mi preplatí zdravotnú starostlivosť a ktorá nie? Trhová súťaž, že súkromná poisťovňa bude dostávať zákonnom povinnú platbu od zamestnanca/zamestnávateľa pod hrozbou exekúcie?

Prečo nezaložíme aj daňový úrad 2, alebo vládu 2, a ľudia sa rozhodnú, že ktorej finančnej správe resp. ktorej vláde dá svoje peniaze?

To sa už nedá ani čítať čo za nezmysli tu niektorí píšete. Ja platím poistenie preto, aby systémom solidarity sa preplatili zdravotné náklady tomu, kto to v danom momente potrebuje, nie aby nejaký parazit si na tom robil zisk z doslova nič nerobenia.

14.12.2019 | mam_rad_jablka

Všetko je o ľuďoch. Ak by boli v jednej štátnej poisťovni vo vedení odborníci nenapojení na vládne kruhy, nebáli by sa a mali morálnu integritu.. nemám problém ani s takým systémom.

Súťaž regulovaná štátom má tú výhodu, že sa môžeš prepoistiť ku poisťovni, ktorá ti zabezpečí lekára, skorší termín operácie, benefit. Súťaž zlepšuje podmienky, nikto nechce byť porazený, resp. posledný. Každý sa snaží byť najlepší.. ok, na Slovensku chceme byť všetci priemerní, šedí... ale vo fungujúcich krajinách sa každý snaží vyniknúť.

Ak sú ľudia rozumní, všetko funguje akosi lepšie.

Nikto už dnes nevolá po sysrtéme jedného štátom vlastneného telefónneho operátora - Slovenské telekomunikácie. Ani za jedného autobusového dopravcu, či jedného potravinového reťazca. Príkladov je mnoho.

19.01.2020 | muchomuurka

Regulovaná konkurencia by bola fajn, je však potrebné zákonom zadefinovať mieru zisku a pravidlá. Spoluúčasť existuje v zdarvotníctve i dnes, akurát nik ju tak oficiálne nepomenúva. Nejaké extra zhoršenia starostlivosti a dostupnosti nebudú azda teda okrem toho, že každá dedina nebude mať treťotriednu nemocnicu či felčiara produkujúcich polochorých zdravých ale budeme mať zopár špičkových pracovísk. Už dnes ľudia dochádzajú za odborníkmi cez celé SK alebo do iných krajín.

Viac transparentnosti či pri obstarávaniach ale najmä výberových konaniach zlepšuje efektivitu v akejkoľvek oblasti a zároveň obmedzuje priestor na korupciu - hlavný neduh tejto republičky. Už by sa konečne mohlo vziať do úvahy, odborník s vedomosťami a schopnosťami potrebuje adekvátny plat i vzdelaný podporný personál a zástupy nejakých podpriemerných doktoríkov či manžérikov v tejto schéme nemajú miesto.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.