Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Francúzi nezabudli, čo znamená komfort. Citroën ponúka aj prémiový vzhľad

Napriek tomu, že Citroën od roku 2017 fungoval bez svojej vlajkovej lode, nezabudol, ako sa robí komfortné vozidlo. Model C5 Aircross stojí na platforme EMP2, ktorú ako základný stavebný kameň využíva napríklad aj Peugeot 3008 či Opel Grandland X. Od svojich súrodencov sa však líši pomerne výrazne, a to nielen v detailoch.

14.12.2019, 14:00 | Filip Kadlečík

  • Tlačiť
  • 4

Citroën prichádza s rázvorom kolies 2 730 mm, ktorým triafa medzi kompaktný model Peugeot 3008 (2 675 mm) a sedemmiestny typ 5008 (2 840 mm). Napriek väčšiemu rázvoru si C5 Aircross zachováva podobné vonkajšie rozmery, ako má aj 3008 či spomínaný Opel.

Vďaka majestátnej prednej časti a výrazne klenutým oblým blatníkom však pôsobí ako automobil o kategóriu väčší. Z dizajnových fines na exteriéri sa rozhodne oplatí spomenúť delené diódové reflektory, netradičné prelisy na mohutnej kapote, jednoduchú líniu profilu či trojrozmerné koncové svetlá.

Prémiový vzhľad

Laik bude po nastúpení do tohto Citroëna určite šokovaný. Pozerať sa totiž bude na kabínu čalúnenú luxusne pôsobiacou hnedou kožou napa kombinovanou s látkou v podobnom odtieni. Prémiový vzhľad je súčasťou balíka, ktorý obsahuje i elektricky nastaviteľné vyhrievané predné sedadlá Advanced Comfort so špeciálnou výplňou a s ôsmimi pneumatickými vankúšmi.

Celý interiér vrátane zadných sedadiel, lakťovej

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Rubrika Enjoy