Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Exminister Počiatek nemá právo na súkromie

16.12.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (16 reakcií) Pravidlá diskusie

16.12.2019 | Brano L.

Určite je úplne bezúhonný občan.
Čo to tu píšete?
Veď každý na Slovensku, kto bol raz riaditeľom pobočky nejakej spoločnosti je rovnako bohatý, ako Mr. Počiatek. Nevie, čo s peniazmi a kupuje vilu v Cannes alebo na nejakej ešte fajnovejšej adrese...

16.12.2019 | karhav

V našej bananovej dzamahirii, ktorej súdy, prokuratúra a polícia sú prerastené jemu podobnými mu nič nehrozí.
Keby EU mala gule a snahu s takýmito zmrdmi zatočiť, fungovali by tu sankcie ako má ministerstvo financií USA. Dali by ho na black list a z toho všetkého nakradnuteho, čo by mu doma ostalo nezablokovane by si mohol kúpiť Zlatú dávku a preferovať sa do pekla.
Ale EU nemá ani gule, ani chuť, tak sa nám zmrdov ako Strapatý s Kovosrotakom budú smiať do očí.

16.12.2019 | Roman Kanala

Európska prokuratúra na čele s Laurou Kövesi je len začiatok, ale je to dobrý začiatok. V Rumunsku ako špeciálna prokurátorka socanom podkurovala tak, že vydierali prezidenta ústavnou žalobou, ak ju neodvolá. Dobre to tam prečistila. Ale socani sú nezmari, sú tam znovu naspäť.

Ak by sa podarilo vybudovať europrokuratúru, tak sa môže rozmýšľať o sankciách. Ak by kalibašterom zmrazili imanie v celej EÚ, ostáva Afrika či Belize, ale tam si môžu peniaze len užívať. Zarábať ďalšie nebudú vedieť. Tam majú miestnu mafiu.

16.12.2019 | zajo-

Treba to jednoznačne dať na Európský súd, lebo v Banánovej republike sa pri Naše človeky nepohne ani lístoček na strome...

17.12.2019 | Vyktorka

Na tom súde si duša moja veľa nepomôžeš, tam sa riadia spravidla tým, čo napíšu naše súdy.

16.12.2019 | woko

bohuzial neexistuje ani zaciatok - eu prokuratura.
niektore clenske krajiny ju blokuju tym, ze nedodali navrhy na prokuratorov.
co myslite, krajina Dankostan dodala? :)

16.12.2019 | Brano L.

Tam sú dve problémy. Na jednej strane problém nájsť vhodného prokurátora, ktorý bude aj jazykovo zdatný. Na druhej strane určite budeme niekoho posielať, kto by nám mohol liezť do kapusty :D

16.12.2019 | Roman Kanala

Napríklad taký Dobroš Trtoš by bol skvelý kandidát na kamuflovanie spisov. Alebo Tichý. Alebo Kováčik. Takých je dosť. Je smutné, že prokurátora s integritou treba hľadať lupou.

17.12.2019 | vierama

policia nevysetruje povod majetku slotovych deti, pociatka, kalinaka, suchobu, vyboha, kmotrika, atd...po volbach sa to snad zmeni...

17.12.2019 | Jan Pardavý

Druhy "Smeráčikovský demokrat čo chce ľudom len dobre" a má vilu vo Francúzku je byvalý "generalny manažer - zlodejov král" - Stromček. Asi obaja vedeli prečo zdrhaju do cudziny. Banda zlodejska

17.12.2019 | ikasiza

Je naozaj "pochopiteľné a logické", že takto získané nahrávky sa dajú používať jedine ako nástroj na vydieranie, v žiadnom prípade ich nemožno použiť ako nástroj spravodlivosti. Pekne sa tam zabetónovali.

17.12.2019 | fedormaker

Má Janko stres?

19.12.2019 | Morris

Som znepokojený týmto článkom a diskusiou.

Autorka navrhuje pripúšťanie nelegálne získaných dôkazov. To je absolútne neprípustné. Kto tomu nerozumie, nech sa k tomu nevyjadruje.
Neschopnosť polície/prokuratúry nemôžeme nahrádzať nesystémovými krokmi.

To isté je Magnitského zákon, ktorým zmrazili majetok Kočnerovi. Kočner si zaslúži basu, ale - nehrdíme sa tým, že žijeme v demokracii? Že sú tu zavedené nejaké pravidlá, napr. prezumpcia neviny?

Dovoľte pripomenúť, že Magnitského zoznam robí vláda USA - čisto politický orgán. Viacerí si nevedli predstaviť, že prezidentom usa bude niekto ako Trump. Ale stal sa, a nabudúce to môže byť niekto ešte horší. Uvedomujete si, aký silný a ľahko zneužiteľný nástroj potom ten Magnitského zoznam potom je? A nedemokratický.

Opakujem - zachraňovať slobodu alebo právo nelegitímne a protiprávne je cesta do pekla.

PS: súhlasím s tézou v článku, že ako minister nemá požívať všetky práva ako občan. Spoločnosť aj právo sa vyvíja, preto ho treba aktualizovať - a niečo takéto potrebujeme uzákoniť. Nie meniť pravidlá počas hry.

19.12.2019 | jupo1

Čo tu je nelegálne ?
To video nenahrala tajne polícia, nahral si ho sám pán doktor Trnka na zariadení, s ktorého inštaláciou a fungovaním bol riadne oboznámený - aj o tom je video - dôkaz.
Záznam získala polícia pri súdom povolenej domovej prehliadke - čiže zas legálne.

19.12.2019 | Morris

povedal som, aby sa k tomu nevyjadrovali ludia, ktori tomu nerozumeju.

16.01.2020 | vlado4

Ka myslím, že Jupo1 to napísal tak, že tomu nerozumie len ten, kto tomu nechce rozumieť.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.