Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Teplé more, pekné pláže, stále počasie. Turecko slávi triumfálny návrat

14.12.2019, 05:00 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Predstavte si, že by sa celá Nitra, Trenčín a Trnava vybrali na dovolenku do jednej destinácie. Spolu takmer 200-tisíc ľudí. Prečo spomíname práve tieto mestá? Pretože spolu majú zhruba toľko obyvateľov, koľko dovolenkárov sa tento rok vybralo zo Slovenska do Turecka.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Z destinácií, kam sa cestuje na dovolenku letecky, obsadila táto krajina v obľúbenosti u našincov prvé miesto. Po niekoľkých rokoch útlmu zažíva Turecko opäť turistický boom. Podľa tureckých štatistík prišlo na tureckú Riviéru v roku 2019 najviac turistov v histórii – až pätnásť miliónov. Kto už v Turecku niekedy bol, dobre vie, čo tam dovolenkárov láka.

Neprehliadnite

Teplé more, pekné pláže, stále počasie, výborné jedlo a mimoriadne ochotní ľudia, ktorí poskytujú turistom služby. To všetko za nepremrštené ceny. V pomere ceny a kvality Turci naozaj nemajú konkurenciu. Ale nielen Slováci majú radi Turecko, aj tureckí hotelieri majú (asi) radi slovenských dovolenkárov. Pretože mnohí sa správajú podľa hesla, že dovolenka je od slova dovoliť si, teda dopriať si.

Riaditeľ cestovnej kancelárie Hydrotour Mikuláš Milko spomína, že keď v ich partnerskom hoteli robili prieskum, kto u nich míňa najviac peňazí za služby nad rámec all inclusive, prvé miesto obsadili Kazachovia a hneď za nimi sa umiestnili Slováci. Pred Rusmi a Nemcami... 

V Beleku to žije aj v zime

Na celej Tureckej riviére je takmer 500-tisíc lôžok

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Tagy Belek, dovolenka, golf, Turecká Riviéra, Turecko

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.