Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aby permanentka neskončila v koši

10.02.2019, 04:42 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

Január je pre pravidelných návštevníkov posilňovní obdobím, keď sa opäť na chvíľu pre tlačenicu nedostanú k všetkým cvičebným strojom. Zmena životného štýlu a chudnutie patrí k obľúbeným novoročným predsavzatiam, ktoré si krátko pred prvým januárom optimisticky píšeme do zoznamu nášho nového, krajšieho, lepšieho ja.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Nakupujeme športové oblečenie, proteíny, permanentky, skúšame nové fitnesové appky. Máme k dispozícii čoraz viac zariadení na cvičenie, môžeme si vybrať z nekonečného množstva športov, máme sociálne siete, na ktorých môžeme stretnúť priaznivcov fitnesu a zaradiť sa do komunity. Začať cvičiť by malo byť ľahšie ako ľahké – a aj je. Problémom je väčšinou vytrvať.

Podľa CreditDonkey až 80 percent ľudí, ktorí prídu do fitnescentra v januári, do piatich mesiacov skončí. Z tých, ktorí vydržia, lebo nechcú, aby im prepadla ročná permanentka, len polovica navštívi posilňovňu minimálne 100-krát. Výhodnosť permanentky sa stráca a centrá si môžu zatlieskať. Peniaze dostanú a ako bonus majú po lete poloprázdne priestory bez vydýchaného vzduchu.

Bolí to, nudí to a trvá to dlho

Šesť z ôsmich oslovených slovenských posilňovní nám potvrdilo, že január je výrazne silnejší ako ostatné mesiace. Jedno fitnescentrum nezaznamenalo až takú markantnú zmenu a jedno si všimlo, že ľudia sa rozbiehajú až vo februári. Po sviatkoch nás pravdepodobne ešte ťažia žalúdky a deti majú prázdniny...

Neprehliadnite

Potom sa kolotoč permanentiek na chvíľu roztočí. Nie však nadlho, na jar cítiť útlm. Ďalší boom nastáva, až keď si všetci s hrôzou spomenú, že plavková sezóna sa blíži. V júni opäť všetci kolektívne naskočia na trenažéry a potia krv, lenže veľa toho za mesiac nestihnú.

Vydrží len málo ľudí.Zdroj: Pexels

„Väčšina príde do fitka schudnúť a vyformovať sa,“ potvrdzuje Anna Šimončičová, marketingová manažérka spoločnosti FIT UP!. Niektorí si dajú za cieľ nabrať svalovú hmotu a čo je zaujímavé, v tejto skupine sú už čoraz častejšie aj ženy. Sama cvičí už niekoľko rokov pod dohľadom trénera. Kedysi cvičila, lebo jej veľmi chutilo sladké a nechcela, aby sa to odrazilo na jej postave. „Brala som to tak, že som zjedla koláče, takže musím ísť na polhodinu zomierať na pás. Potom som uvidela výrok, že je to oslava toho, čo vaše telo dokáže. Vtedy som sa na to začala pozerať úplne inak. Cvičenie ma začalo baviť. Myslím si, že človek sa musí dostať do stavu, keď sa hýbať jednoducho chce,“ hovorí.

Nazdáva sa, že podobne ako ona sa veľa ľudí nesmie v telocvični nudiť. „Veľa skúšam a robím rôzne veci s rôznymi trénermi. V Trnave mám jedného na silové cvičenia, ten ma dokáže dotlačiť do takých cvikov, ktoré by som sama nezvládla. V Petržalke máme trénera, ktorý sa špecializuje na tzv. movement a animal flow. Plus ešte cvičím sama,“ dodáva.

Ešte častejšia ako nuda v posilňovni je situácia, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Tagy cvičenie, motivácia, zdravie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.