Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do čoho dávajú peniaze bohatí ľudia na Slovensku

Manažovanie bohatstva nie je na Slovensku bežný biznis. Robí ho len zopár hráčov na trhu a veľké banky. Trendom v posledných rokoch sú komplexné riešenia, teda investičné poradenstvo plus takzvané concierge služby, teda nadštandartné osobné služby. „Špecifikum slovenských klientov je, že sa okrem toho chcú cítiť výnimočne,“ tvrdí Peter Štadler, zakladateľ a riaditeľ Wealth Effect Managementu (WEM), spoločnosti, ktorá sa venuje investovaniu aj spravovaniu majetku.

08.02.2019, 05:12 | Jozef Ryník | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 8

Aj boháči sú konzervatívni

Firmy, ktoré spravujú bohatstvo a majetok úspešných ľudí, si ich delia na viacero kategórií. Zvyčajne sú to klienti s investíciami do 200-tisíc eur, potom tí do milióna eur a napokon multimilionári. Tí „chudobnejší“ vkladajú peniaze najmä do klasických aktív, ako sú podielové fondy, investície do realít, akciové a dlhopisové akciové portfóliá. Tí bohatší majú záujem o obdobné investície, ale investičný horizont je spravidla dlhší.

„Plus majú záujem podstupovať aj riziká, ktoré sú spojené s rôznymi druhmi exotickejších investícií,“ dodáva Martin Vozár, portfólio manažér WEM.

Tí najbohatší sa orientujú aj na vysoko rizikové investície do start-upov, do kúpy celých firiem a zaujímajú sa o každú atraktívnu investičnú príležitosť bez ohľadu na riziká, ak ich očakávaný výnos kompenzuje.

Neprehliadnite

J&T Banka vo svojom prieskume medzi slovenskými a českými dolárovými milionármi zistila, že až pätina slovenských dolárových milionárov vidí start-upy ako jedny z najzaujímavejších investičných možností. „Napriek tomu do nich väčšina neinvestuje pre vysokú rizikovosť,“ dodáva Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky na Slovensku. Start-upy sú skôr doplnkovou investíciou, a to hlavne pre investorov, ktorí sú aktívnymi podnikateľmi.

Zhruba tretina slovenských milionárov investuje do

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo