Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Želiezko v ohni americkej automobilky: Focus neprekvapil, je skvelý

09.02.2019, 13:55 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Trieda kompaktov ostáva po SUV druhým najžiadanejším artiklom európskej aj tunajšej autobrandže a Ford Focus – želiezko v ohni americkej automobilky – zas patrí k prominentom tohto trhového segmentu.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Do súčasného extrémne vyhroteného boja o trhové preferencie vstúpil Focus štvrtej generácie technicky od gruntu preoraný. Jeho autori mu naordinovali novučičkú platformu a rázvor predĺžený o 53 mm, trendovo ho vystavili redukčnej kúre, po ktorej prišiel o takmer metrák svojej hmotnosti, naopak ale tiež trendovo zvýšili jeho torznú tuhosť o 20 percent a doladili aerodynamiku.

Priamy súper takých matadorov, ako sú VW Golf, Opel Astra či Honda Civic..., v zornom poli zverejnených čísiel vyzerá vo forme. Aký je používateľsky, o tom sa čoskoro presvedčím. Dostal sa mi do rúk vo verzii kombi, ktorá svojou prepravnou kapacitou mieni neskromne loviť vo vodách Škody Octavia Combi. Pritom pohonná jednotka 1,5 TDCI Eco­Blue sa ma asi pokúsi presvedčiť, že by bolo škoda poslať ju spolu s ostatnými dieslami do histórie.

Konečne úroveň výbavy Titanium je s výnimkou ST Line to najlepšie, čo si môžete k tomuto autu zadovážiť. Nuž nečudo, že Ford Focus Kombi, ktorý sa dá s benzínovým trojvalcom EcoBlue kúpiť už za necelých 16-
-tis. eur, takto vyšperkovaný „koštuje“ 25 090 eur. K tomu zopár položiek výbavy za príplatok a máme výsledných bezmála 30-tis. eur.

Neprehliadnite

Dizajn víťazí 2:1

Ak sám sebe kladiem otázku, čo ma na zjave tohto kombi najviac zaujalo, potom si odpovedám, že štíhla línia. Profil je skutočne jeho silnou stránkou. Je pozoruhodné, ako si dozadu splývajúca strecha štýlovo rozumie s až extrémne sa zužujúcim rámom bočného presklenia. Páčia sa mi aj zadné výrazne odsadené blatníky a odvážne robustný bočný prelis nad prahom.

Dojem štylistickej konzistentnosti a solídnosti vyžaruje

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.