Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Občianska náuka nie je nuda, len neostaňte pri učebnici

06.02.2019, 09:42 | Barbora Dobó

Použi rozum | Keďže čoskoro maturujem z občianskej náuky, v škole v poslednom ročníku navštevujem seminár z filozofie a spoločenskovedný seminár.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Použi rozum

Naša pani učiteľka sa nám ho snaží spestriť rôznymi spôsobmi. V rámci projektu na tému migrácia sme so spolužiačkou písali reportáž o stretnutí s ľuďmi, ktorí prišli na Slovensko ako utečenci a ostali tu žiť.

Stretli sme tam napríklad Afganku, ktorej rodinu ohrozoval Taliban. Uniesli jej brata a únos hrozil aj jej samotnej, preto museli z rodnej krajiny utiecť.

Tento rok sa viacerí študenti z našej triedy zúčastnili na diskusii Stredoeurópskeho fóra, ktorej hlavnou témou boli vraždy novinárov vo viacerých európskych krajinách.

Neprehliadnite

Medzi hosťami boli aktivisti, novinári a tiež syn zavraždenej novinárky z Malty. Z takýchto akcií, na ktorých sa zúčastňujeme dobrovoľne, spíšeme záznam, za ktorý môžeme získať kredity navyše.

Ako súčasť prípravy na záverečný test sme prednedávnom mali 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy Použi rozum, školstvo, stĺpček Použi rozum, vzdelávanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.