Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo v médiách odzneli prikrášlené dáta o odpade a ako je to naozaj

06.02.2019 | Ján Kováč

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

07.02.2019 | FeroImrecze

Kazdy z branze vie co znamena to "ine baklava nie" a z casti je to aj uvedene v clanku. Jedna vec je ze sa odpad vytriedi, druha ze ten vytriedeny odpad nema kto spracovat. Tak sa uklada na akesi medzisklady kde caka co s nim dalej bude. Mozne je ze nakoniec aj tak skonci na klasickych skladkach alebo v spalovniach. Ale to nie je len SK problem. Cela EU sa tvari ze recykluje ale v skutocnosti len triedi. Napr. plastov su stovky druhov, ale recykluje sa len niekolko. Aj to len obmedzeny pocet cyklov. Nie su technologie ani kapacity a aj co sa zrecykluje je problem predat. Problemom je aj kapacita spracovatelov kartonov a lepenky. Cely recycling je z velké casti sci-fi aj ked Ludia maju ochotu spracovat. A to nik nehovori o odpadoch ktore sa kvazi oficialne a legalne vozia do Afriky. To bude tiez v tej kolonke "ine" . Statistika znesie vsetko.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.