Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

08.02.2019, 11:12 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v januári

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Košické oceliarne idú ďalej

Investor: americký U.S. Steel
Lokalita: Košice
Investícia: 130 mil. €
Zámer: výroba elektrotechnickej ocele

Americkí oceliari z koncernu U.S. Steel už vlani slovenskej vláde prisľúbili, že v košických oceliarňach zostávajú a napokon ich nepredajú. Začiatkom tohto roku sľub spečatili aj projektom na prvú veľkú rozvojovú investíciu. U.S. Steel Košice vybuduje novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele pre spotrebnú elektroniku i elektromobily za 130 miliónov eur. Podnik tak reaguje na očakávaný prudký rozvoj elektromobility.

Slovensko si oddýchlo. Pár rokov počúvalo, že americký U.S. Steel môže podnik opustiť. A ako jeho možní náhradníci sa spomínali hlavne čínski oceliari.

Košická oceliareň v ostatných rokoch investovala len do ekologizácie v rozsahu, ako jej to určovali nové zelenšie normy. Teraz získala od matky požehnanie na rozvojovú investíciu. Nová linka bude mať kapacitu zhruba stotisíc ton ročne. Oceľ, ktorá sa na nej bude vyrábať, sa používa v generátoroch, transformátoroch, ako aj v elektrických vozidlách.

Podnik investuje po silnom predvlaňajšku. Vtedy pri tržbách prevyšujúcich 2,6 miliardy eur zarobil v čistom až 450 miliónov eur. Ešte o sto miliónov viac ako v poslednom predkrízovom roku 2008.

Zdroj: TREND.sk

 

Benzina sa vracia na Slovensko. V Česku je najsilnešia so štyristo čerpačkami

Investor: Benzina – Unipetrol
Lokalita: Slovensko
Investícia: nespresnená
Zámer: vybudovanie novej siete čerpačiek

V ostatných rokoch sa konkurencia väčších hráčov na slovenskom trhu čerpačiek skôr zužovala. Hráči s menšou trhovou silou predávali tunajšie siete väčším konkurentom. V súčasnosti sa konkurencia tých silnejších, naopak, rozšíri.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy TOP 10 investícií, U.S. Steel

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.