Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako nevyhorieť vo firme, kde chýba ľudskosť a komunikácia

Rýchle životné tempo a tlak na výkon vedú k tomu, že ľudia prestávajú komunikovať. Manažéri pritom musia vo firmách urobiť desiatky rozhodnutí denne – najlepšie bez zakopnutia a čo najrýchlejšie. Lenže nie vždy sa im to darí. Problémom môže byť nielen zlá komunikácia so zamestnancami, ale napríklad aj stanovenie si vlastných priorít. S tým môžu pomôcť kouči. Ich úlohou je pomáhať firmám so strategickým riadením, efektívnou komunikáciou, riešením konfliktov, ale aj osobným rozvojom zamestnancov či lídrov.

18.02.2019, 05:14 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 10

Dopyt po koučingu bol dlho ovplyvňovaný módnymi trendmi. Hoci prvá vlna už odznela, ešte pred pár rokmi bol koučing považovaný za univerzálny liek na rôzne starosti vo firme i v osobnom živote. 

Bol ponúkaný všetkým bez ohľadu na to, či to bolo nutné alebo nie. Bolo to zlaté obdobie, keď sa akákoľvek konzultácia zároveň chybne interpretovala ako koučing. Mnohí nadobudli ilúziu vlastných schopností, že ak sa dokážu druhých správne pýtať na ich problémy, tak sa môžu stať aj dobrými koučmi. Viedlo to k tomu, že sa na trhu vyrojilo mnoho „predavačov teplej vody“.

Osobnostný kouč, módny kouč, kouč zdravého životného štýlu, biznis kouč či dokonca sexuálny kouč. Je až zvláštne, za čo sú ochotní ľudia zaplatiť. Po rokoch boomu sa teraz tento sektor ustálil. Ľudia a firmy rýchle odhalili „šmejdov“ a uspeli len tí, čo majú dobrú reputáciu alebo sú v brandži známi vďaka skúsenostiam.

Neprehliadnite

Kouč nie je psychológ

Na relatívne malom Slovensku je 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Rubrika Téma

Tagy koučing, Oddych, práca, TREND na Instagrame, životný štýl