Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako nevyhorieť vo firme, kde chýba ľudskosť a komunikácia

18.02.2019 | Jozef Tvardzík

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

18.02.2019 | Emasculate

Clovek musi byt neskutocny hlupak a slaboch aby si myslel ze mu s riesenim komplikovanych zivotnych otazok pomoze nejaky cudzi hochstapler so samoudelenym certifikatom ktoreho prave teraz stretol.

Clanok samotny tradicne zurnalisticke dno, bez stipky kritickeho myslenia alebo zdravej skepsy. Ale ok ak ide o sucast zaplatenej promo kampane treba aj taketo - nastastie v redakcii maju specialistu. Kazdopadne Beer by sa v hrobe obracal ze takyto odpad na urovni zenskej lajfstailovej handry a la Bajecna zena, spini stranky jeho kedysi solidneho tyzdenika. Len z citatov z tohto textu by sa dala spravit esej o nestastnom stave slovenskej zurnalistiky.

18.02.2019 | OliWer1

Súhlasím. Vyhorieť sa samozrejme dá aj vo firme, kde ľudskosť prekypuje a ľudia nerobia nič iné okrem komunikácie. Ja keď počujem/čítam slovo kouč, tak sa mi vo vrecku otvára nožík.

18.02.2019 | Morris

Celý problém je to, že mnoho ľudí nemá čas, alebo sa nemá ani s kým otvorene porozprávať. Alebo sa nechcú, lebo by ukázali svoje slabosti.

Preto si zaplatia takéhoto externistu. Ako si si v článku prečítal, on im nič neradí. Len ich vypočuje a dáva im ďalšie otázky a podnety. Je to viac psychológia ako koučing, ale v podstate je jedno, ako to nazveme. Fakt je ten, že mnohokrát sa stačí otvorene vyrozprávať a riešenie potom už človek nájde sám.

Pre určitú skupinu ľudí je dobrá voľba mať občas stretnutie s takýmto človekom.

18.02.2019 | Jozef Tvardzík

Morris, presne tak.

Koučing je jednou z ciest, mnohokrát si ich platia firmy, aby si zašrtli, že pre rozvoj HR urobili niečo. Niekedy si uvedomujú, že manažérom chýba ovládanie emócii, sociálne zručnosti a tak im zaplatia takéto konzultácie. Efekt je niekedy otázny, pretože je trhu je množstvo koučov, za ktorými nie sú výsledky. Snažili sme sa ale osloviť tých, ktorí sú v tom najlepší, ktorým sa darí.

V článku je zároveň spomenutá aj druhá možnosť - interný psychológ (nie je to častý benefit vo firme), tiež nie je určený pre všetkých. Treťou možnosťou je stále populárnejší mentoring, konkrétne tréningy na určité problematické zručnosti a rady, ako zvládnuť stres, ako vychádzať s kolegami a podobne. Sú určené opäť pre nejakú cieľovú skupinu, nie je všetkých. Kto má záujem, tak zájde aspoň na skúšku.

Článok upozorňuje, že niektorí predávajú teplú vodu, ale sú aj takí, ktorí majú za sebou 20 rokov v biznise a mladším ročníkom dokážu poradiť, zorientovať ich, pomôcť im, ak na nich firma nemá kapacitu, nemá senior špecialistov a atmosféra vo firme viac menej viazne. Je to všetko o voľbe.

Zároveň koučing je biznis ako každý iný.

18.02.2019 | Pip-boy

Najlepší koučing sú tri deti, obrovská hypotéka a štyridsiatka na krku. A hneď človek pochopí, že "vyhorieť" nie je option.

18.02.2019 | Pip-boy

Vynikajúco zhodnotené. Tieto koučingy fungujú podobne ako rôzne diéty v spomínanej Báječnej žene - poradia, ale majú istotu, že ich rada nepomôže. Po absolvovaní novej zázračnej diéty a nevyhnutnom následnom jo-jo efekte sa zúfalá moletka s radosťou opäť obráti k svojmu obľúbenému časopisu, aby našla ďalšie rovnako príťažlivé (a rovnako neúčinné) rady, ako schudnúť.

18.02.2019 | mánička

Kaučing je spôsob, ako z človeka dostať čo najviac práce. Je to ako dvíhanie noriem u robotníkov. Viac, lepšie, rýchlejšie - ako v športe! Športovec má svoj vrchol pred štyridsiatkou, ale pracovať sa musí až do dôchodku!!
Viete si predstaviť, že váš výkon by mal každý rok - neustále - stúpnuť o 5%??? Dokedy?? Bratranec, VŠ ekonóm sa uštval v práci a skolaboval v deň svojich 40 narodenín. Komu na úžitok? Svoje pracovné skúsenosti už ďalej nezúročil a zostal po ňom 13 ročný syn...

18.02.2019 | bozsky

Zakladny problem je v tom, ze ludia v korporaciach nevidia ziadne vysledky. Nikto ich nepochvali, nemaju pred sebou hmatatelny vysledok prace, sef s nimi komunikuje v drvivej vacsine len ak je problem, ... Ludom potom chyba motivacia.

Poznam kvanta takto vyhoretych ludi okolo 40tky, no nikoho, kto by robil manualnu pracu. Murari, vodari, stolari, ... Aj ja ked som si staval dom, som bol ovela spokojnejsi, nez v korporate. A ak by som mal moznost, idem do toho znova, len zakony su u nas take, ze ak chce clovek stavat, musi mat milion papierov, skolu, potvrdenia na vsetko... Pritom dom sa da svojpomocne postavit ovela lacnejsie a alternativnymi sposobmi, u nas zakazanymi, co dokazuju miliony videi z USA.

18.02.2019 | ataman

Pisete spravne, ze ludia v korporaciach nevidia ziadne vysledky. Toto je gro problem. Velka firma, mnoho ludi, pomaly ta sef ani nevidi a a k ano tak raz rocne na hodnotiacom pohovore a teda ani nevie co robis...

Dalsia kapitola je vytazenost zamestnancov v korporaciach...

18.02.2019 | bozsky

zazil som si, mam tam stale kamaratov. ano, par jobov je vytazenych do nepricetna, ale je tam kvantum jobov, kde ludia trpia, lebo nemaju do coho pichnut. uz 2006 som hovoril, ze polovicu jobov na niektorych oddeleniach, kde dostavali len maily, z nich vyberali cisla a posielali z DB odpovedajuce riadky na cisla, mozu nahradit programy a opice.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.