Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vojna medzi taxislužbami a pioniermi zdieľanej ekonomiky je na konci

15.02.2019 | Marián Biel

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

15.02.2019 | marek_xara

Jejich válka: http://bit.ly/2AfrSJW Jejich problém. A řešení je celkem nasnadě. Buď využívám jiný dopravní prostředek, např. go by foot a nebo? Nebo si počkám na výsledek a vyberu si toho levnějšího, nebo co zbude. :D

15.02.2019 | maugli2

Obávam sa, že spomínať pár čiernych ovcí, je trochu odvážne, tých čiernych bolo celé stádo a preto protestovali, lebo nechcú aby ich zlaté bane skončili.
Skúsenosť 1: Priletel som zo zahraničia na letisko BA. Chcel som ísť k synovi na Bojnickú, mal som tam zaparkované auto. Otázka taxikárovi bola, čo to bude stáť. Odpoveď: okolo 30€. Tak som sa zasmial a odišiel. Zavolal som nejaké dispečované taxi, kde mi povedali, že čierna Fábia je pri mne o 5 min. Tak aj bolo, zaviezol ma na Bojnickú a platil som 5€.
Skúsenosť 2: Aj keď zdielaná- švagriná išla na promociu môjho syna. Keďže prišla do BA autobusom a nevedela, kde je Paneuropska univerzita, tak nasadla do taxíku. Výsledok? Platba 40€. Keď som to počul, tak som sa išiel popučiť od smiechu. Určite by som nezaplatil, lebo nie som idiot. Nech by si to riešil taxikár ako chcel. Iba by som priznal, že skadiaľ a kam ma viezol.
Takže nech si urobí obraz každý sám o tom, ako to vôbec je. Keď možno zo 4 prípadov použitia taxíka sa 2x stretnem z hochštaplerom. A to som domáci, teda poznajúci reč a zvyky. Čo už takí zahraniční turisti??

16.02.2019 | bozsky

Sranda, ze clovek potrebuje appku, ked mu rovnaku funkciu vykona telefonat. Taxikom vela nejazdim, ale minule som potreboval, zavolal som a za €14 som bol z Hranicnej vo Svatom Jure, lebo mimo mesto. Rovnako platil kamarat, ked spod mosta SNP potreboval jazdu na Budatinsku hned za Tesco a sadol do taxika namiesto zavolania. Problem je v tom, ze vela ludi si neprecita ani len cennik, ktory musi byt viditelne umiestneny na vozidle a dalsi problem je, ze ludia, ktori sa nevyznaju v meste nemaju navigacie. Potom si za vlastnu hlupost mozu sami.

Ako znicit oje-bavacov?
Na vsetkych miestach, kde prichadzaju zahranicni, alebo aj vnutrostatni cezpolni kupit niekolko billboardov a napisat - neber taxik, volaj. Usetris vela! Aspon v 5 jazykoch.
A nebude treba americku firmu, ktora vyvaza zisk mimo Slovenska.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.