Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako Instagram a mladých ovládol trend, ktorý poznali už staré mamy

Takzvaný meal prep, z anglického meal preparation (príprava jedla) poznali už naše babičky. V poslednom čase začal veľmi baviť aj mileniálov, ktorí okolo neho urobili poriadny rozruch. Vidieť to aj na tom, ako často sa v porovnaní s klasickým výrazom pre varenie „cooking“ gúgli termín „meal prep“.

16.02.2019, 20:03 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 2

Krivka ukazuje, že záujem o „meal prep“ od roku 2012 stále rastie. Vrchol pravidelne zažíva v januári, keď sa snažíme žiť zdravšie a šetriť peniaze. Výraz „cooking“ v posledných rokoch, čo sa týka hľadanosti, nijako dramaticky nestúpol ani neklesol. Rozdiel medzi prvým a druhým je očividne v tom, že „meal prep“ sa stal „cool“ cestou pre mladých, ako variť a cítiť sa pritom trendovo.

Varením ušetríte

Nech to nazveme akokoľvek, varenie na celý týždeň a rozdeľovanie jedla na presné porcie má viacero výhod. Hneď prvá absolútne vysvetľuje, prečo „meal prep“ dokázal zaujať mladých. Skrátka a jednoducho, šetrí to peniaze.

Neprehliadnite

Aj obyčajné obedové menu v jedálni vás dnes v hlavnom meste môže vyjsť na štyri až päť eur. Ak sa uskromníte a nebudete variť z drahých „superpotravín“, v jednej porcii domáceho obeda sa zmestíte aj do dvoch eur. Pri veľkej snahe aj do eura. Sú takí, ktorí dokážu vykúzliť plnohodnotné jedlo za 50 centov z toho, čo je akurát v akcii. Podľa Internetového sprievodcu trhom práce môžete domácou stravou ročne ušetriť od 250 do 500 eur. To sa celkom zíde, keď šetríte na hypotéku alebo na dovolenku.

Argumentujete, že varením strácate čas, ktorý tiež niečo stojí?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Rubrika Použi rozum

Tagy mileniáli, stravovanie, zdravie