Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lietajúci manažéri mieria do slovenských firiem. Kto sú a ako môžu podnikom pomôcť?

23.02.2019 | Lukáš Kvašňák

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

23.02.2019 | Emasculate

Vola sa to konzultant, a tak ako su schopni ohurit naivneho nic netusiaceho pentackeho novinara, obcas su schopni ohurit aj neskuseneho akcionara.

Kto tusi ako biznis funguje, a v trende taki prestal robit asi pred 6 rokmi, vie, ze na kazdy jeden uspech takehoto konzultanta je 10 totalnych fiasco fuckupov. Pretoze ono to znie super romanticky byt nezatazeny a neovplyvneny a s nadhladom, ale vacsinou to znamena ze netusis, nepoznas a nemas paru. Skus s takou vybavou nieco riesit.

23.02.2019 | Cenek

Sak ved skusaju. A v clanku su popisane aj uspesne projekty. Jeden dokonca v Taliansku. ;)

23.02.2019 | @@@

ved takto funguje cela ekonomika ....jednemu zo sto sa to podari tak všetci začnu ospevovať jeho uspechy aby sa zakrylo že dalšim 99tim sa to nepodarilo .....ty nevidiš ako to robia američania ?....cely čas len ospevuju svoje uspech o neuspechoch nehovoria nikdy nič a tak ludia oblbnuty tymto takitikami nakoniec tomu uveria .....

a takto funguje cela ekonomika nemožu byť len uspešne firmy ked na jednu uspešnu pripadaju stovky a možno aj tisicky neuspešnych ....tych uspešnych firiem je aj v usa malo ....len par čisel v usa je okolo 6milionov firiem z nich ma viac ako 500 zamestnancov len 18tisic a z toho ma viac ako 10tisic zamestnancov len nejaka tisicka firiem ...stale sa točime okolo pyramidy ako vždy cela ekonomika je len pyramida ....mal hrstka nahore a obrovske množstvo dole ale ked všetci tužia pozerať len na to hore potom jasne že nikto nevidi čo sa deje pod tym nižšie

23.02.2019 | sammy_dlx

Uf, chapem, ono to boli, ked niekto zvonka pride a dhodobemu diletantizmu v ramci firmy nastavi zrkadlo ;-)
Klasicky korporatny mukl nenavidi zmeny, odlisne nazory, odlisne postupy. Kazdy element prichadzajuci zvonka je a priori povazovany za nieco skodlive a zle.

23.02.2019 | Emasculate

Po koniec tejto formulky maju obvykle pravdu. Dalsi krok byva nove logo a tridstatpercentna redukcia personalu.

23.02.2019 | sammy_dlx

Prilis zovseobecnujete, sirka uloh sa obvykle silno meni.

23.02.2019 | shaggy

Jeho problém je, že on je korporátny mukl.
A tej 30% redukcie personálu sa bojí, lebo by asi patril medzi tých zbytočných.
Ak však niekde je 30% ľudí, ktorých je možné vyhodiť a na chode firmy sa to neprejaví, tak asi fakt tam nie sú potrební.

24.02.2019 | @@@

maš pravdu v pripade manažerov to može byť aj 50% alebo viac a neprejavi sa to vôbec

23.02.2019 | atko

V oblastiach HR, Sales, Marketing, Finance to môže a čiastočne aj funguje. Môže to fungovať aj v špecifických technologických oblastiach, ale to len za predpokladu že ten IM manažér má skúsenosti z tej oblasti, alebo rieši financie s nadhľadom a nemá obmedzenia interného manažéra. Zažil som interne nás dusili CAPEX, OPEX. Zrazu prišiel IM a Nolimit Capex, Nolimit Opex, objednal 30 dodávateľov, zrušil zmluvy za 3000 Eur mesačne, ktoré tie veci riešili len nie do mesiaca ale do 3 mesiacov a výsledok pôvodný CAPEX - 25000, Capex IM - 145000, pôvodný OPEX: 40000/year po odchode IM OPEX na úrovni 120000/year. Cieľ pre interného manažéra na nové obdobie CAPEX - 10000, OPEX - 30000. Ale bol to jeden z najúspešnejších projektov firmy

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.