Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rekreačné poukazy: Biznis veľkých pre veľkých

22.02.2019 | Zuzana Kollárová | Jarmila Horváthová

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

22.02.2019 | od A do Z

Pridám tiež jednu perličku zamestnávateľa. Dopravná firma Eurobus na východe Slovenska svojim zamestnancom tiež chce dať rekreačné poukážky ale len do dvoch zariadení a to do hotelov Eurobus na Šírave a v Bratislave ,lebo je to jeden a ten istý vlastník všetkých troch spoločností. Takže zamestnanci nemôžu ísť dajme tomu do kúpeľov na liečenie nejakých chronických chorôb, ale peniaze sa musia použiť keď že to je zo zákona len v ním určenom hoteli. V skratke z jedného vrecká dá a v druhom jeho vrecku sa to musí prejaviť. Alebo ešte inak . Doprava je dotovaná VUC môže sa kľudne stať že veucčko peniaze na zamestnancov zadotuje rekreačné poukazy ,ale zamestnanci môžu ich využiť len v tých dvoch hoteloch. Tiež dobrý biznis pre majiteľa.

22.02.2019 | cimro

Chcet móže,ale nemóže prikázať.

22.02.2019 | LPB

Väčšinový volič sedí na gauči pred TV, príde k nemu domov zlodej, ukradne čosi, spokojne odíde, nič sa nedeje, volič sedí a čumí. Treba mu tak?

22.02.2019 | Tomas Chudjak

Stačí si pozrieť, kto sú sponzori SNS a aké kúpele a hotely vlastnia. Tým sa všetko rýchlo objasní, pre koho a z akého dôvodu bol tento zákon.

22.02.2019 | salamoon

to je pravda, ale co v kapitalizme a politike v nom nie je biznis ?.. ziaden podnikatel nejde do politiky alebo nefinancuje politicke partaje a ine spolky preto, aby hlasali svetovy mier.. ked som napisal pod jednym clankom ci blogom minule cosi podobné ako ty, ze rekreacne, lyziarske, obedy sa nerobia pre ludi, ale pre podnikatelov, tak nielen autor, ale aj diskusni anarchokapitalisti tvrdili, ze to je antipodnikatelské..

22.02.2019 | shaggy

Ešte, že kapitalizmus je o štátnom vlastníctve a daniach, však? :)

22.02.2019 | salamoon

??
a kde u nas mas v turizme, gastre a pridruzenych sluzbach statne vlastnictvo ?.. kto dodava do skol, hotelov, kupelov potraviny, vyrobky, sluzby ?.. kto prevadzkuje lyziarske svahy, kupaliska, krcmy ? ..stat ? .. ani tymi danami neviem co si chcel povedat, kedze dane (z dôvodov, ktorym snad rozumie aj skolkar) existuju vsade na svete.. a v kapitalizme ich ako zamestnanec platim vyssie ako za komunistov, aby si ty mohol platit menej..

22.02.2019 | shaggy

Aha, takže ak sme za minulého režimu mali aj súkromné vlastníctvo, tak to bol kapitalizmus?
Ešte raz - ako môžeš za kapitalizmu platiť vyššie dane, keď kapitalizmus nemá žiadne dane? Či ich platíš súkromným firmám?
To, čo tu máme, je korporativizmus, ktorý nemá s kapitalizmom nič spoločné.

22.02.2019 | cimro

Zamestnavatel nema pravo určovať kde si zamestnanec vyčerpe rekreačny bonus.Je to len na jeho vóli.Nezavádzajte ĺudi.

22.02.2019 | reddington

Nuz ale uz ti veducko bravcova gebula danko urcil ze nebudes mat peniaze ale poukazy. Je to chore.

22.02.2019 | cimro

Aký preukaz,čo trepeš,donesieš učtovníčke faktúru z kúpelov,pobytu a zo sumy Ty preplatí zamestnávatel 275 Eur.Jednoduché ako facka.

22.02.2019 | shaggy

Wow. Tak to úplne mení situáciu.

Inak, predtým než sa strápniš, prečítaj si aj nejaký článok o tom:
https://www.etrend....

22.02.2019 | od A do Z

Nóo keď je to zavádzanie nech sa média na to pozrú.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.