Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predáva firmy a opúšťa projekty. Slavomír Hatina končí s biznisom 

Niekto ho vidí najmä ako človeka, ktorý si v deväťdesiatych rokov počas mečiarovskej privatizácie vyloboval jeden z najväčších podnikov v krajine. Pravda je aj to, že bratislavskú rafinériu Slovnaft získal jeho vtedajší šéf pre všetkých zamestnancov. A v podniku potom dlhé roky nedochádzalo k vytláčaniu malých akcionárov väčšími, ako sa to dialo v množstve iných sprivatizovaných firiem.

25.02.2019, 05:15 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 21

Navyše jeho partia bývalých slovnaftárov zostáva dodnes najštedrejším platiteľom daní do štátneho rozpočtu. Po predaji rafinérie do rúk maďarského MOL-u zaplatili na dani z príjmov okrúhlych sto miliónov eur.

V súčasnosti jeden z najväčších domácich priemyselníkov v tichosti končí. Slavomír Hatina takmer všetky firmy, ktoré kúpil či rozbehol po predaji dodnes úspešného Slovnaftu, rozpredáva. A ruší aj donedávna najobľúbenejšie projekty.

Sám o tom s TRENDOM hovoriť nechcel. Pre žiadneho človeka s takouto bohatou kariérou by takýto jej záver nebol príjemný. Týždenník sa o tom, čo sa deje s jeho biznisom, dozvedel od viacerých jemu blízkych ľudí. Prirodzene, tí chceli vystupovať len anonymne. TRENDU však predostreli komplexný obraz súčasného diania okolo vplyvného podnikateľa aj s dôvodmi, prečo tak koná.

Od lepšieho k horšiemu

Spätne sa dá biznisová kariéra S. Hatinu rozdeliť na tri fázy. Dá sa tiež povedať, že to najlepšie zažil hneď v tej prvej. Neskôr to bolo iba slabšie. Najvýraznejšie sa do úspechov domácej ekonomiky zapísal tým, kam v ponovembrových časoch posunul Slovnaft, do ktorého nastúpil pôvodne za socializmu ako radový robotník. Postupne sa vypracoval až do jeho top manažmentu.

Ambície mu nikdy nechýbali. Na čele

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 21

Rubrika Podnikanie

Tagy Slavomír Hatina