Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa Robert Mistrík riadene premieňal z vedca na politika

Príbeh Roberta Mistríka až neuveriteľne pripomína story, ktorú poznáme z českej verzie. Takmer všetko, čo sa pred minuloročnými voľbami prezidenta v Českej republike hovorilo o profesorovi Jiřím Drahošovi, sa dá napísať aj o doktorovi inžinierovi R. Mistríkovi.

26.02.2019, 13:14 | Marián Leško | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 24

komentár Marián Leško 2017

Počínajúc tým, že keď ohlásil svoju kandidatúru, nebol vo verejnosti dostatočne známy a pokračujúc skutočnosťou, že z relevantných kandidátov bol najmenej vyhranený a v porovnaní s ostatnými pôsobil veľmi umiernene.

R. Mistrík napokon v utorok oznámil, že o post prezidenta ďalej bojovať nebude a odstúpil v prospech Zuzany Čapútovej. Aký bol úspešný vedec kandidát a aké mal šance?

Ani kyslý, ani zásaditý

Približne vo fáze, v ktorej sa teraz nachádzajú voľby na Slovensku, napísal český novinár Tomáš Němeček o kandidátovi Drahošovi to, čo sa dá s prižmúrením oka zopakovať aj v prípade kandidáta Mistríka: „Je chemický inžinier — a to je zhruba všetko, čo sa dá o ňom povedať.“ A dodal, že nie je ani kyslý, ani zásaditý a že v kampani nepovedal nič, čo by pobúrilo, ale ani čo by vzbudilo väčšiu pozornosť.

Vieme, ako príbeh pána Drahoša pokračoval: dostal sa do druhého kola volieb, kde sa mu na človeka bez politických skúseností darilo celkom slušne, ale na podkutého a polarizujúceho politického dinosaura, akým je Miloš Zeman, to nestačilo. Keď tento záver pripomenul novinár Lukáš Krivošík kandidátovi Mistríkovi, ten povedal, že sa „možno slovenskí voliči ukážu v pozitívnom zmysle ako iní tým, že práve oni si vedca za svojho prezidenta zvolia“.

Otázka znie, či 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 24

Rubrika Politika

Tagy prezidentské voľby 2019