Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Anton Siekel: Od štátu chceme dotácie na športové haly

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) skúma, v akom stave sú športoviská a do čoho treba investovať. V krajských a okresných mestách by sa mali stavať či rekonštruovať viacúčelové športové haly. Zaplatiť ich má podľa prezidenta olympijského výboru Antona Siekela štát a samosprávy.

04.03.2019, 05:03 | Ján Kováč | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Z olympijského výboru sa stala strešná organizácia slovenského športu, ktorá má zastupovať všetky zväzy. Čo chcete touto zmenou dosiahnuť ešte v tomto funkčnom období?

Strešná organizácia nie je cieľ. Je to len prvý krok na jeho dosiahnutie. Za úspech považujem už len to, že SOŠV zastupuje aktuálne väčšinu subjektov v športovom hnutí. Výbor má od decembra 2018 ambíciu pripraviť také prostredie v slovenskom športe, aby jeho ďalšie vedenie, zvolené na obdobie rokov 2020 až 2024, a rovnako aj nová vláda mali pripravené všetky alternatívy na to, ako sa uberať ďalej v záujme rozvoja slovenského športu.

Má strešná organizácia zabezpečiť, že olympijský výbor dostane z verejných zdrojov viac peňazí?

Nechceme viac peňazí pre náš výbor. Chceme, aby vláda vyčlenila viac peňazí do športu. SOŠV je v mojej vízii nositeľom ideí a argumentácie. Čo sa týka športovej infraštruktúry, mali by sme prísť a povedať: Toto je náš zoznam, naše priority. Protistrana by mala povedať: Takéto sú naše možnosti.

Neprehliadnite

Aké slovo by mal mať olympijský výbor vo Fonde na podporu športu?

Moja vízia je, že určite tam musí mať zastúpenie rezort školstva, SOŠV, paralympijský výbor, komisia športovcov. Toto by sa malo kreovať tak, aby žiadny zo subjektov nemal prevahu a aby sa stretli aj rozličné názory a rôzne pohľady na vec.

Aký máte plán rozvoja športovísk?

V rámci SOŠV sme spravili pracovnú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Téma

Tagy Anton Siekel

Súvisiace články

Siekelove nové časy: Čo bolo na začiatku a ako to vyzerá teraz

Siekelove nové časy: Čo bolo na začiatku a ako to vyzerá teraz

Podnikateľ s príbehom finančného žraloka sa stáva čoraz silnejším lídrom slovenského športu. Lenže v tom istom čase sa prevalí, že bývalý šéf SNS Ján Slota býva vo vile, za ktorou stoja Siekelovi manažéri 2

Špeciálne vzťahy so SNS: Aký vplyv má Siekel na Danka

Pán premiér, vy smrteľne žartujete

Siekelove nové časy: Čo bolo na začiatku a ako to vyzerá teraz

Súdruhovia, už brzdite!

Diskusia (0 reakcií)