Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvaapoltonový mastodont: Pick-up, 
čo nejazdí ako pick-up 


02.03.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Vždy keď sa tereniak s korbou zjaví v mojom zornom poli, zbystrím pozornosť. Spájam si ho s predstavou farmárčenia kdesi na nedozerných pláňach amerického západu. O farmárčení síce nič neviem, ale tá romantika... Spozorniem aj preto, že pick-up je ešte stále na tunajších cestách vzácnym zjavom, a konečne aj preto, že za jeho volantom sa cítim silnejší, ako som. Pick-up má skrátka zdieľateľný chlapácky imidž, a ten nie je na zahodenie.


 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Enjoy

Obrátim list. Pick-up s trojcípou hviezdou na čele znamená, že značka, ktorá má vo svojom portfóliu takmer všetko od kompaktov až po ťahače, zacementovala jednu z posledných dier vo svojej ponuke. Predo mnou stojí „namakaný“ krásavec s päťmiestnou kabínou, sladké ovocie spolupráce s alianciou Renault-Nissan. Inak povedané – súrodenec Nissanu Navara, ktorý medzi pick-upmi má cveng.

Okopávam pneumatiku testovacieho exemplára s typovým označením Mercedes-Benz X 350 d 4Matic, probujem ako skala pevný rám za kabínou a uvedomujem si, že na pohľad identický derivát so vznetovým štvorvalcom (120 kW/163 k) a zadným pohonom sa dá získať „už“ za 37-tisíc eur. Toto je však prominent so zabudovaným trojlitrovým šesťvalcom a stálym pohonom 4 x 4. Jeho základná cena atakuje hranicu 50-tis. eur a naložený doplnkovou výbavou (ako tento tu) stojí bezmála 61-tis. eur.


Dá sa naň pozerať

Že technický základ tvorí Navara, si navonok uvedomujem, len ak sledujem medvedieho pracanta z profilu. Podobne vyzerá tvar kabíny a jej bočné presklenie. Pritom X Klasse má v porovnaní s Navarou nielen väčší rozchod kolies, ale tiež o päť centimetrov širšiu kabínu a objemnejšiu korbu.

Neprehliadnite

Keby som si však nedal tú námahu a neporovnával

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.