Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Školský systém je zlý, treba ho zmeniť. Ale do koho to vlastne búšime?

09.03.2019, 19:00 | Valentína Sedileková

Názor | Často rozprávam, ako to v školstve nefunguje, aký je systém zlý. Stojím si za tým, že spôsob, akým sa na väčšine škôl na Slovensku vyučuje, nie je dobrý. Považujem ho za zastaraný a neadekvátny dnešnému svetu, ktorý nestíha nasledovať. Takže áno, systém je zlý, a nepočuť to iba z mojich úst. No nie je to také čierno-biele.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Použi rozum

Prednedávnom som sa aj vďaka TRENDU mohla vyjadriť k téme školstva v dokrútke pre reláciu Silná zostava. Hovorila som o prechode z gymnázia na LEAF Academy, o „zmene zdola“, ktorá musí prichádzať od študentov, keďže ministerstvo nekoná a namiesto riešení pálčivých problémov prerozdeľuje dotácie firmám, ktoré sa výskumu doteraz vôbec nevenovali.

Na základe toho som si uvedomila niekoľko vecí. Jednou z nich je, že mojim vyjadreniam chýba klarifikácia. Kritizovaním systému a „typických“ slovenských škôl pranierujem na prvý pohľad všetko, čo do toho spadá. Inštitúcie, materiály, osnovy aj samotných učiteľov.

Neprehliadnite

A to ma mrzí. Nie všetko

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Použi rozum

Tagy Názory, Použi rozum, školstvo, stĺpček Použi rozum, vzdelávanie

Súvisiace články

Čo znamená demokracia

Čo znamená demokracia Použi rozum

Osnovy občianskej náuky na základných a stredných školách neznejú zle. Žiaci sa učia o rodine, vzťahoch, štáte, Slovensku, Európskej únii... 7

Ako vyzerá realita slovenských internátov

Z denníka budúceho polyglota, krok štyri: Zabudnite na dokonalosť

Ako funguje fenomén Čaputová

Maroš Šefčovič ako doktor Brusel a pán Smer

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.