Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Každá firma má v skrini kostlivcov

Keď Samuel Krošlák prebral vlani vedenie rodinnej nábytkárskej firmy Krošlák, mal za sebou už päťročné pôsobenie v podniku vrátane pozície šéfa obchodu. Napriek tomu, že jeho otec a zakladateľ firmy František Krošlák najal externého manažéra na riadenie podniku a zaučenie syna do každodenného vrcholového vedenia fabriky, rýchlo sa ukázalo, že veci sa musia zmeniť.

06.03.2019, 10:24 | Lukáš Kvašňák | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

S. Krošlák preto už po troch mesiacoch vo vedení rodinnej nábytkárne v Nitrianskej Blatnici angažoval do podniku nového krízového manažéra Jána Zátorského. Pôvodne to malo byť len na pol roka, no jeho angažmán predĺžil o ďalší rok. „Každá firma má kostlivcov v skrini, ktorých treba povymetať. Navyše sa v rodinnom podniku človek s firmou zrastie, žije s ňou takmer neustále, čo vedie k tomu, že prehliada problémy,“ vysvetľuje.

Odchod kľúčového človeka

Najatý krízový manažér dostal za úlohu dať dokopy kľúčové oddelenie výroby čalúneného nábytku, kde pracuje takmer osemdesiat percent zamestnancov firmy. Dlhodobá šéfka tohto oddelenia krátko pred nástupom S. Krošláka do čela firmy odišla a jej náhradníčka nemala ešte dostatočné skúsenosti s riadením takého počtu ľudí.

„Cez referencie som našiel externého manažéra, ktorý okamžite nastúpil. Na starosti mal len výrobu, nezaťažoval som ho administratívou či logistikou. Rýchlo urobil potrebné kroky, ktoré zefektívnili fungovanie podniku. Za ten polrok sa mu z veľkej časti podarilo splniť to, čo som od neho očakával,“ hovorí S. Krošlák.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)