Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tajomní riaditelia nemocníc

12.03.2019, 06:24 | Mária Hunková | © 2019 News and Media Holding

Názor | O riaditeľoch štátnych nemocníc sa už roky hovorí ako o politických nominantoch. Nielen preto, že sa našli prípady, keď sedeli na dvoch stoličkách – v nemocnici aj v parlamente –, ale hlavne kvôli ich pravidelnej výmene po nástupe novej vlády. Každý minister zdravotníctva si na čelo ústavných zdravotníckych zariadení vždy vymenoval ľudí, s ktorými chcel napĺňať svoju víziu o fungovaní sektora.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika

Editoriál

komentar hunkova 2017

Pri ich výbere bolo viac ako odborné zručnosti a morálka podstatné, či budú držať líniu s ministerstvom. Vzhľadom na minimálnu dobu trvanlivosti tejto funkcie a nulovú mieru vyvodzovania zodpovednosti pri zlyhaní to nebolo ťažké. Takýto prístup však dobehol nemocnice v podobe káuz, nedostatku personálu a hlavne dlhov.

Štátne zdravotnícke zariadenia dnes nutne potrebujú skúsených a dobre motivovaných riaditeľov. Súčasné vedenie ministerstva zdravotníctva sa tvári, že presne takých ľudí v tíme chce. Profesionálov a špičkových odborníkov, ako sa vyjadrila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Či to tak je, sa však nedá zistiť.

Neprehliadnite

Keď TREND rozposlal šéfom nemocníc žiadosti o zaslanie ich životopisov, ani len nepredpokladal, že by s tým mohli mať problém. Sú predsa vo verejnej funkcii, riadia štátnu „firmu“, za čo dostávajú nemalú odmenu od 2 500 do 8 000 eur. Ale hlavne, narábajú s miliónmi eur nás všetkých. Len časť riaditeľov sa odhodlala zdieľať svoje doterajšie profesijné skúsenosti. Väčšina sa s tradičnou výhovorkou o ochrane osobných údajov rozhodla životopis utajiť.

Štátne zdravotnícke zariadenia nutne potrebujú skúsených a dobre motivovaných riaditeľov 

Je jasné, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika Editoriál

Tagy Názory, zdravotníctvo

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.