Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tajomní riaditelia nemocníc

12.03.2019 | Mária Hunková

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

11.03.2019 | Morris

prekvapilo ma, koľko manažérov v prieskume hlasovalo za zverejnenie životopisov. Potešilo ma, že sa našlo pár, ktorí sa nebáli ísť proti prúdu.
Ja tiež nie som za zverejnenie ich životopisov - hoci napr sám zverejnený životopis mám. Ide tu totiž o princíp a očakával by som, že podnikatelia v tejto veci nebudú reagovať na margo konkrétneho problému, ale principiálne.

Ak je súčasťou zmluvy riaditeľov zverejnenie životopisu, nech je zverejnený. Ak si myslíme, že zverejnený životopis by zvýšil kvalitu riaditeľov nemocníc - zabezpečme, aby to mali ako podmienku prijatia do zamestnania.

Ale nemeňme počas hry jej pravidlá. Ak to nemajú prikázané, je scestné a nesprávne požadovať to od nich a pri nepredložení ich za niečo viniť.
NIKTO by nemal byť odsudzovaný iba za to, že využil svoje práva.

Prečo mi ide o princíp - dnes nemajú zverejnené životopisy, preto ich žiadate. Dajme tomu, že by ich zverejnené mali. Vzhľadom na to o akých finančných objemoch rozhodujú by možno bolo vhodné od nich žiadať aj majetkové priznania, majetkové pomery rodinných príslušníkov, možno aj hlbšie zasahovanie do ich súkromia atď atď - dá sa ísť donekonečna a vždy sa nájde argument, že je to oprávnené.

Zadefinujme, čo majú zverejniť a požadujme to od nich, ale nech sa to dozvedia pred uzatvorením zmluvy.

12.03.2019 | risototh

Tak karierny zivotopis ma problem zverejnit iba: niekto nekompetentny pre danu poziciu; niekto s problemom vydokladovat prezentovane skutocnosti; alebo niekto, kto sa hanbi za to, co v tom zivotopise ma... A ako padlo v clanku, ide tu o pozicie manazerov platenych z verejnych prostriedkov a rozhodujucich o verejnych prostriedkoch - teda je vo verejnom zaujme, aby aj pred verejnostou obhajili svoju odbornost, potrebnu pre danu funkciu...

Ako to dopada v praxi, ked si kuchar-casnik zrazu povie, ze ide robit instalatera, tak na to mate na FB v "instalaterskych kuriozitach" prikladov dost. A o pripadnych politickych nominantoch si iluzie nerobim...

12.03.2019 | Morris

sú ti cudzie princípy osobnej slobody.

12.03.2019 | risototh

Su mi cudzi podvodnici v statnej sprave.

12.03.2019 | Morris

do statnej spravy sa slusny clovek ani nebude snazit dostat, ked sa budu pocas hry menit pravidla a budu sa ludia sikanovat.
V sukromnej sfere zarobi viac a nebude sa do neho nikto navazat.

Treba sa na to pozerat aj takto.

12.03.2019 | dubovam

nie je to celkom tak, zabudol si na alturistov (napr. aj z penty) ktori isli a idu "pomahat" do verejneho sektora a vsetkych nas zachranit od zlych socialnych demokratov ;)

12.03.2019 | risototh

Stale nechapem, v com vidis problem. Ked su to teda najsamlepsi odbornici, tak s nejakym zverejnenim zivotopisu by nemali mat najmensi problem. Ani profesionalny, ani moralny.
Aspon teda ja by som s tym problem nemal a nemam. Cely moj profesionalny zivotopis je uz roky na linkedin-e a nemam co skryvat. Ak niekto povazuje svoj profesionalny zivotopis (neziadali tam udaje typu adresa, kontakt, rodinny stav...) za citlivu temu, asi by ozaj nemal robit v riadiacej funkcii vo verejnej spravem a zaliezt niekam, kde ho budu lepsie platit a nebudu ho otravovat... Pravdou ale je, ze politicki nominanti tam idu z ovela prizemnejsich pohnutok...

12.03.2019 | Morris

Chápem to tak, že si čestný človek.

Spristupnis nám teda prehľady svojich účtov, dáš si kamery do bytu a môžme sa na to pozerať?

Veď nemáš čo skrývať.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.