Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príbeh Podnikateľa roka, ktorý dal Slovensko na mapu digitálnej zábavy

Máloktorá slovenská firma sa môže pochváliť tým, že má 80 miliónov zákazníkov po celom svete. Alebo dva a pol milióna followerov na sociálnych sieťach. A zároveň príbeh, ktorý inšpiruje mladých ľudí na inovatívne a zodpovedné podnikanie.

05.03.2019, 22:35 | Jozef Andacký | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Pixel Federation sa po dekáde kontinuálneho rastu vypracoval do svetovej špičky vo vývoji hier pre Facebook, mobily a tablety. Spolu s Esetom a Sygicom je ukážkou kreatívneho exportu Slovenska. Teraz si spoluzakladateľ, dlhoročný šéf Pixelu a TREND Manažér roka 2016 Šimon Šicko (44) pripisuje na konto ďalší úspech. Podnikateľská porota mu udelila ocenenie EY Podnikateľ roka 2018.

Facebookový prelom

Jeho prvé stretnutie s počítačovými hrami prebehlo tak, ako u mnohých iných „Husákových detí“, narodených v čase vrcholiaceho socializmu v 70. rokoch minulého storočia. Na počítačovej konzole, ktorú mu poslal príbuzný z emigrácie z Nemecka. Že sa z hier stane jeho životná misia, sa však vykryštalizovalo až podstatne neskôr.

Šimon Šicko vyštudoval architektúru na Vysokej škole výtvarných umení. Krátko v tomto odbore aj pracoval. No keď začiatkom milénia dostal ponuku, aby nadizajnoval architektúru v prvej slovenskej 3D fantasy videohre Elveon, rýchlo zistil, že viac než skutočné stavby ho baví navrhovať tie vo virtuálnom svete.

Neprehliadnite

Po niekoľkých rokoch v službách nemeckého vývojárskeho štúdia 10Tacle sa rozhodol pre vlastné podnikanie. V roku 2007 spolu s manželkou Luciou, Mariánom Fridrichom a Filipom Fischerom založili Pixel Federation.

Začiatky (nech to znie akokoľvek triviálne) neboli jednoduché. Pixel sa nejaký čas vlastne „hľadal“. Jeho prvý výrazný úspech prišiel „až“ 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika Podnikanie

Tagy EY Podnikateľ roka, Pixel Federation, Šimon Šicko