Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ide proti prúdu. Elitný hatchback má priestor na zlepšenie

12.01.2020, 14:00 | Filip Kadlečík

Mazda3 za posledné roky nadobudla status, ktorý by jej mohlo závidieť nejedno konkurenčné vozidlo. Už v predchádzajúcej verzii išlo o atraktívne vyzerajúci model s výbornými jazdnými vlastnosťami a prívetivým interiérom. Nová generácia chce štandardy posunúť ešte vyššie. Podarí sa jej to?

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika

Enjoy

Tagy

Mazda

Známy dizajnový jazyk japonskej automobilky sa posunul správnym smerom. Mazda3 je originálna, má jedinečné proporcie. Niekoho môžu vyrušovať, nášmu oku však lahodili. Dlhá kapota, kabína posunutá dozadu, netradične tvarovaný C stĺpik, to všetko spolu vytvára hatchback, ktorý okoreňujú neobyčajné prvky.

Páčilo sa nám tu všetko od aktívnych diódových svetiel cez vkusné 18-palcové disky kolies až po netradičný lak karosérie. Efektná sivá farba ukazuje, že Mazda nemusí byť iba červená. Treba však mať odvahu vystúpiť z radu.

S prvkami minimalizmu

Japonskej automobilke guráž nechýba ani náhodou. Dokazuje to nielen sebavedomý exteriér, ale aj obdobne poňatý interiér. Vodič má pred sebou najkrajší multifunkčný volant, aký v súčasnosti nájdete v bežných osobných automobiloch.

Ide proti prúdu: jeho priemer je netradične

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 8

Rubrika Enjoy

Tagy Mazda

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.