Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Globálna neistota je bezprecedentne vysoko

12.01.2020 | Ronald Ižip

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

12.01.2020 | zakaznik

Mediálna propagácia socializmu môže zle skončiť.

12.01.2020 | Ivan475

neistota vysoko? myslím že indexy zas trhajú historické rekordy, takže tento rok ešte len vypukne nákupné šialenstvo pri hocijakej pozitívnej správe o čo i len trochu miernejšom brexite a ak sa us-cina dohodnú aspoň na farbe papiera na ktorom bude napísaná dohoda.. ceny akcií vytrelia do stratosféry.. zlato ide ide hore len preto lebo banky znehodnocujú všetky meny..

12.01.2020 | martin33

Pred vacsinou kriz boli indexy na historickych maximach.

12.01.2020 | Ivan475

nj, len neviem či z tých istých dôvodov.. to by to bola kríza už v 2015

13.01.2020 | zakaznik

LOL. Kedysi cena akcií závisí od budúcich očakávaných dividend.
Neviem, čo očakávaš v tvojich predpovediach, keď všetci sú zadlžení až po uši a v USA sa hlásia o slovo socialisti.
Vytriezvenie bude tvrdé.

12.01.2020 | prasiatko_sk

Ja si myslím, že pán Ižip už 10 rokov drží short pozíciu na Dow Jones Industrial a ten index nie a nie padnúť.

13.01.2020 | @@@

vieš kedy akciove trhy padnu ????


ked im ludia prestanu veriť !! ....z akciovym trhom je to ako z peniazmi pokial im ludia veria tak su hodnotne ked im prestanu veriť tak padaju ....to iste plati pri akciovom trhu a celej ekonomike prave preto snahou politikov aj medii je vytvoriť porpagandu že všetko ide skvelo a všetko skvelo funguje ....aj ked pod pokryvkou nič z toho nemusi byť preto sa často veci nafukuju napriklad aj do bubliny a nasledne praskunu ...prasknu vtedy ked im ludia prestanu veriť v podstate pri prasknuti len ludia uvidia realitu taka aka je a ako im počas celeho obdobia niekto zakryval oči (politici a media a častokrat dnes aj ti ktory by na to mali uporonovať ako prvy čiže ekonomovia)

takže snahou politikov je cely čas tuto iluziu za učasti medii a ekonomov udržiavať len aby ta iluzia mohla rasť alebo sa udržať a niekto na tom dobre zaraba po cely čas ked pride k padu častokrat si to odnesu prave ti čo s tym maju najmenej čiže dôchodkove fondy alebo bežny ludi lebo ti o tom netušia nič ani to malo čo politici media a ekonomovia ktorymi sa tito ludia stale nechavaju oblbnuť a nakoniec tento cely nazvyme to aj podovody sa neoznačuje ako podvod ved kapitalizmus rad použiva eufemizmus a tak sa nazvya ekonomickymi cyklami a iluzia sa predava ako finančny produkt


ked to všetko ludia prekuknu čo sa vždy po uričtom čase stane (opať možne použiť nazvy ekonomicke cykli v preklade podvod ) tak vtedy dochadza k prepadu .....takže je jasne že ti ktory z toho profituju už od začiatku vedia že to raz padne že ich raz ti ludia prekuknu len nevedia kedy presne to pride lebo to vždy prichadza narazovo a aj malu paniku v tom može spustiť mala udalost ktora sa prevali do velkeho poklesu a prave tu malu udalosti nikto predvidať nedokaže ani meia ani politici ani ekonomovia len vedia že to raz pride že raz im na tie nezmysli raz ludia pridu a vtedy je pokles

ale zaroven tito ludia vedia že aj po tom poklese ludia maju kratku pamät a oni sami poltiici media ekonomivia a finančnici pripravia dalšie veci aby mohli zarobiť na dalšich iluziach čiže dalšich finančnych produktoch ako to radi nazyvaju a vedia že ludia časom zas zabudnu ako dnes ked už zabudli čo bolo pred 10 rokmi ....a situacia sa bude zas opakovať takto dookola

13.01.2020 | prasiatko_sk

Pokiaľ má firma výsledky a aj prognóza výsledkov je dobrá, nie je dôvod na paniku. Niektoré veľmi stabilné firmy vyplácajú aj slušné dividendy. Sú oveľa stabilnejšie ako slovenský štát. Netreba sa veľmi trápiť konšpiráciami. Ja by som sa skôr bál spojiť svoj dôchodok výlučne len so stabilitou Slovenska.
Proti veľkým pádom sa dá chrániť diverzifikovaným portfóliom zloženým z navzájom nekorelovaných nástrojov. V podstate je to jediná stratégia, ktorú by som odporúčal. Keď niečo stúpa, po roku to predáš bez dane a pri poklese znova nakúpiš. Veľmi kvalitné dividendové akcie netreba pri poklese ani predávať, stačí riediť pozíciu ďalšími nákupmi a dividendy reinvestovať.

12.01.2020 | MilanS

Prečo je vývoj v globále ako na hojdačke ? Pre záujmy úzkych skupín ľudí a pre koncentráciu moci jednotlivcom. Ľudstvo by sa malo uberať cestou čo najväčšieho pomerného rozdelenia moci, ako aj čo najväčšieho prerozdelenia vytvorených hodnôt. Prvým krokom k tomu by malo byť zavedenie priamej demokracie a vlády bez politických strán. A až to bude na celej Zemi, zbavíme sa všetkých politických šarvátok a konfliktov z rozhodnutí jednotlivcov - mocipánov a oligarchov. Vtedy aj hospodárske výkyvy stratia na sile vplyvu.

12.01.2020 | prasiatko_sk

Zaujímavé. Ako chcete zabrániť ľuďom, aby sa združovali do politických skupín a nechali sa ako ich zástupcovia voliť? To je aký typ demokracie?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.