Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vitajte v dvadsiatych rokoch. Spoločnosť je v hodnotovej neuróze

13.01.2020, 07:30 | Tomáš Skřivánek | © 2020 News and Media Holding

Názor | Každý okamih prináša zmenu, zmena je nepretržitá, neopakovateľná a nenávratná. Uplynulý rok zmenil nás i spoločnosť. Myslím, že rok 2019 bol v tomto smere výraznejší ako predošlé. Menia sa generácie a s nimi aj hodnoty. Veľkej časti spoločnosti sa pred očami stráca tradičný svet.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

skrivanek tomas komentar

Sme presýtení informáciami, ktoré prekvapujú, odhaľujú drzosť, nehanebnosť, fyzickú i duševnú brutalitu. Často sme obklopení klamstvom, je čoraz ťažšie nezamotať sa do konšpirácií a zámerného zmätenia.

Spoločnosť je rozdelená, prežívame konflikt tradičných hodnôt s prílivom nových konceptov. Jedni upozorňujú na konflikty záujmov a ukradnutý štát, druhí podliehajú apatickému nezáujmu.

Spoločnosť je v akejsi hodnotovej neuróze. Nemajme z toho však strach, patrí to k ľuďom. „Žijeme vo zvláštnych časoch, keď sú mladí i starí vzdelávaní v klamstve a toho, kto sa odváži hovoriť pravdu, nazývajú šialencom či bláznom,“ napísal pred viac ako dvoma tisíckami rokov antický filozof Platón. Aj priepastná vzdialenosť času dokazuje, že sme stále rovnakí.

Kultivujme slobodný priestor a meňme ho k lepšiemu 

Nájsť pravdu je ťažké

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.