Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krajina zlých aj dobrých superlatívov. Všetko, o čom cestovateľ sníva

Keď sa povie Venezuela, každému zíde na um niektorá z týchto charakteristík: najkrajšie pláže sveta, najkrajšie ženy sveta, najviac Miss Universe, nepoznaná tropická krajina, amazonský prales, Angelov vodopád, indiánske kmene, endemická fauna a flóra, Hugo Chávez, Simón Bolívar, nepokoje, revolúcia, socializmus 21. storočia, potláčané ľudské práva a slobody obyvateľstva, najnebezpečnejšie a najnásilnejšie hlavné mesto sveta Caracas, vraždy a násilie na dennom poriadku, najväčšia inflácia na svete, nedostatok potravín a základných ľudských potrieb – v súčasnosti prakticky nedostupná krajina.

12.01.2020, 05:00 | Michal Hertlík

  • Tlačiť
  • 0

Na spomenutých slovných spojeniach vidieť, že na jednej strane v krajine nájdete to najlepšie a najkrajšie, po čom oči cestovateľa priam bažia, na druhej strane ide každému, kto do krajiny vstúpi, o holý život a nikdy neviete, ktorý deň bude váš posledný a aké nebezpečenstvo číha za ďalším rohom.

Venezuela je dnes – čím sa myslí odbobie posledných rokov – to najväčšie a najsmutnejšie svetové sklamanie. Koľko turistov a cestovateľov z celého sveta by mohlo spoznávať túto úžasnú krajinu, nebyť „chávistickej“ politiky súčasného prezidenta Nicolása Madura a jeho vládnej politickej strany. Otázkou zostáva, či svoje druhé odbobie vo funkcii dokončí legálne alebo sa obyvateľstvo zomkne natoľko, že sa ho podarí zvrhnúť a v krajine sa nastolí iný režim.

Nepoznajú sladký obed

Do tejto jedinečnej krajiny som sa vybral pár mesiacov predtým, ako sa celé to šialenstvo spustilo naplno. Písal sa jún 2013. Niekoľko mesiacov som sa rozhodoval, ktorá latinskoamerická krajina bude úplne prvá, ktorú v živote navštívim. Odmalička ma lákala práve Latinská Amerika a teraz nastal ten čas konečne ju zažiť na vlastnej koži. Rozhodnutie padlo na Venezuelu. Vtedy som toho o tejto krajine veľa nevedel. Ani sa tam ešte nediali také drastické a zároveň bizarné veci ako v súčasnosti.

S Gustavom na miestnom trhu v MaracaibeZdroj: Michal Hertlík

Keď sa na to pozriem spätne, keby som v roku 2013 do Venezuely nebol šiel, neskôr by som sa tam sotva dostal. Tá pravá

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Venezuela

Diskusia (0 reakcií)