Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hľadá sa nástupca. Milionári majú s odovzdávaním majetku deťom problém

Choupette, mačka zosnulého Karla Lagerfelda, má vlastný kozmetický rad či účet na Instagrame. Rozruch okolo tohto domáceho maznáčika vznikol vtedy, keď sa objavili správy, že má dediť návrhárov majetok.

25.03.2020, 07:00 | Ján Beracka | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Aj solventnejší Slováci budú musieť v istom momente uvažovať o budúcnosti aktív, ktoré vybudovali. K dispozícii majú niekoľko iných, menej extravagantných riešení, než odovzdať majetok zvieraciemu miláčikovi. Aj keď väčšina ľudí ho plánuje prenechať deťom, predovšetkým v prípade firiem to môže byť značne problematické.

Neprehliadnite

Slovenskí milionári sú víťazmi ekonomickej transformácie Slovenska po roku 1989. Cesta budúcich boháčov k dnešnému majetku sa začala pred tridsiatimi rokmi. Slovenský milionár je priemerne päťdesiatnik, ktorý má za sebou úspech v podnikaní alebo športe. Ide prevažne o mužov. Z pohľadu investovania je tradicionalista.

„Pri investíciách uprednostňuje skôr tradičné, konzervatívne investície, ale v rámci diverzifikácie majetku časť jeho portfólia tvoria aj alternatívne investície, ako sú nehnuteľnosti, umelecké diela či víno. Slovenský dolárový milionár rieši zabezpečenie rodiny do budúcnosti a s tým súvisiaci transfer majetku na dedičov,“ hovorí riaditeľ Erste Private Bankingu na Slovensku Michal Orlovský.

Najbohatší Slováci zatiaľ zväčša nedosahujú dôchodkový vek, podnikanie majú naďalej pod kontrolou. Platí, že aktuálne rozmýšľajú skôr o tom, ako biznis ďalej rozvíjať. „V slovenských podmienkach ide väčšinou o generáciu zakladateľov firiem. Veľká časť z nich má aktivity pevne v rukách a správu majetku v budúcnosti ešte nepovažuje za hlavnú tému,“ upozorňuje riaditeľ pre privátnu klientelu z UniCredit Bank Roman Hajduk.

Nástupcu treba vychovať

Presun majetku je dlhodobý projekt, ktorý sa nedá naplánovať za dva dni.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Tagy privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)