Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majestátne SUV Audi SQ7. Keď sa imidž snúbi s technológiou

Majestátne SUV má obrovský výkon a neuveriteľnú spotrebu

22.03.2020, 12:00

  • Tlačiť
  • 6

Audi SQ7 má plejádu asistenčných systémov a všetky sú naladené vynikajúco. Je schopné udržiavať vás v jazdnom pruhu, v prípade potreby pomocou aktívneho adaptívneho tempomatu zastaví či prispôsobí rýchlosť aktuálnej premávke. Čo sa týka bezpečnostných systémov, nie je nič, čo mu vyčítať. To isté platí o jeho pohone.

Technologický vrchol

Sadnete si za volant a pred vašimi očami sa rozsvieti rozľahlý virtuálny prístrojový štít, doplnený o prehľadný head-up displej, ktorý vám informácie o aktuálnej jazde premieta na čelné sklo. Napravo od tejto dvojice nájdete ďalší displej, ktorý pôsobí o niečo tradičnejšie, no nedajte sa oklamať. Dotykové plochy v SQ7 sú vybavené takzvanou haptickou reakciou.

Neprehliadnite

V praxi to znamená, že cítite, keď sa niečoho dotknete, a musíte pri tom vyvinúť istý tlak. Pri dotyku vám displej dá spätnú väzbu, čo ho zaraďuje medzi najpokročilejšie zobrazovacie jednotky na automobilovom trhu.

Na totožnom displeji, no s menšou uhlopriečkou, obsluhujete klimatizáciu, vyhrievanie či ventilovanie sedadiel. Audi sa podarilo štyri displeje zapracovať tak, že ich vnímate ako úplne prirodzenú súčasť auta. Obklopujú ich moderné a hodnotné materiály, vytvarované do podoby moderného minimalizmu.

K interiéru SQ7 mám aj výčitku, vo všeobecnosti je však svojím stvárnením geniálny.Zdroj: Filip Kadlečík

Fyzické ovládacie tlačidlá, napríklad to, ktorým regulujete hlasitosť špičkového audiosystému Bose s devätnástimi reproduktormi, takisto plne zodpovedajú cene vozidla. Cítiť z nich poctivý kov a mechaniku. Orientácia dizajnérov je zjavná napríklad aj na radiacej konzole či na palubovke, ktorú pokrýva lesklý čierny lak.

Interiér Audi SQ7 dizajnovo fascinuje, no má aj svoje muchy. V porovnaní s BMW či Mercedesom-Benz síce má lepší dotykový displej, no

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Rubrika Enjoy

Tagy Audi, auto