Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto sú ľudia, ktorí sedia na ministerských stoličkách

Do úradu sa posadilo 16 ľudí, ktorí doteraz s najvyššou exekutívnou funkciou nemali žiadne skúsenosti. Na druhej strane, mnohí z týchto ľudí už na ministerstvách na nižších pozíciách pracovali.

26.03.2020, 05:00 | Peter Kapitán | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Zdroj: Zsolt Lukács

Igor Matovič (46)
predseda vlády (OĽaNO)

Začínal ako podnikateľ v lokálnom inzertnom periodiku, ktoré rýchlo nadobudlo celoslovenský rozmer. Do politiky vstúpil v roku 2010, keď sa spolu s ďalšími troma kolegami prekrúžkoval do parlamentu z posledných štyroch miest na kandidátke strany SaS. V ďalších voľbách kandidoval za hnutie OĽaNO, ktoré sám založil. Zviditeľnil sa najmä neortodoxným správaním, dostal sa do mnohých konfliktov so s bývalými partnermi. Značná časť ľudí, ktorá s ním prišla do kontaktu, ho považuje za konfliktného. Až do vymenovania do funkcie predsedu vlády nemal žiadnu exekutívnu funkciu.

Zdroj: Zsolt Lukács

Eduard Heger (43)
vicepremiér a minister financií (OĽaNO)

Konzervatívny ekonóm, ktorý sa hlási ku kresťanstvu, bude riadiť štátnu kasu v ťažkých časoch pre hospodárstvo. Bude bojovať nielen s blížiacou sa recesiou spôsobenou koronavírusom, ale aj s rozhadzovačnými plánmi vlastnej koalície. Po univerzite sa uchytil ako junior konzultant v americkej firme Cubic Applications. Tá pracovala aj pre slovenské ministerstvo obrany. Od roku 2007 podniká s Jurajom Drobom (SaS), ktorého firma Old Nassau Imports rozbehla úspešnú značku Double Cross Vodka. Dva roky bol konateľom firmy, pokým nenastúpil do parlamentu vo farbách OĽaNO v roku 2016.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Téma

Tagy Igor Matovič, koronavírus, ministri, nová vláda, vláda

Diskusia (0 reakcií)