Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Médiá v krízových časoch

25.03.2020, 08:22

Koronavírusová kríza mení naraz veľmi veľa vecí. Sektorom, ktorý sa z týždňa na týždeň dramaticky zmenil, sú aj médiá, keď prudko stúpla konzumácia informácií na internete. TREND.sk, rovnako ako ostatné veľké spravodajské weby, má teraz každý deň oproti bežnej prevádzke dvoj- až trojnásobne viac návštevníkov. Viac čitateľov a klikov však vôbec neznamená, že sa nám darí lepšie.

 • Tlačiť
 • 0

skrivanek tomas komentar

Súčasne s rastom čitateľov na webe zažívame dramatický pokles inzercie nielen v tlačených, ale aj digitálnych médiách. Klienti odriekajú kampane, nechcú, nepotrebujú alebo ani nemôžu inzerovať. Šéf Asociácie tlačených a digitálnych médií a generálny riaditeľ Petit Pressu Alexej Fulmek očakáva v najbližších mesiacoch výpadok tržieb z reklám na úrovni 50 percent a v tom najhoršom možnom scenári až o 70 percent. Podobný vývoj môže platiť aj pre stánkový predaj. Poznamená to predovšetkým menšie mediálne projekty a všeobecne tlačené médiá. Už teraz je jasné, že niektoré zrejme neprežijú.

Nezostáva nám nič iné, než sa situácii prispôsobiť. Redakcia TRENDU preto výrazne posilňuje tvorbu webového obsahu. Súčasnú situáciu vnímame ako službu a nechceme na nej zarábať. Preto teraz naše spravodajstvo, servisné informácie i niektoré analýzy ponúkame zadarmo nielen našim predplatiteľom, ale aj všetkým ďalším čitateľom. Domnievame sa, že kvalifikovaných a overených pohľadov na vývoj epidémie, situáciu firiem, ale aj na to, ako podporiť a znovu naštartovať ekonomiku, nie je nikdy dosť.

Zároveň sme vzhľadom na limity distribúcie nútení upraviť periodicitu tlačeného vydania. Až do konca apríla budete preto TREND dostávať ako dvojtýždenník. Zníženú periodicitu budeme kompenzovať väčším rozsahom strán. Veríme, že vzniknutú situáciu pochopíte a ostanete nám verní.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.