Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neskúsená, ale odhodlaná vláda ide do neistých časov

26.03.2020 | Peter Kapitán

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

26.03.2020 | Roman Kanala

Ešte treba doložiť, že vláda nováčikov je šanca. Prvý krát v nej nie sú čespráci a eštébáci, kágébáci a mgimáci. Prvý krát sa namiesto komunistov robili kompromisy s mafiou Siamo una famiglia.

26.03.2020 | Ivan475

osobne som zvedavý čo vyčarujú.. dostať takýto záhul hneď na začiatku vlády je dosť..
no stále to ešte vidím pozitívne..
keby tam bol smer ten by už miliardami odškodňoval všetkych svojich ľudí a hľadal ako pokradnúť nepozorovane v chaose čo najviac..
a nedaj bože tam byť ak magián z jeho vypatlanými fašistami, ten by sa asi povýšil na hypergenerála národného odboja a jeho junáci by strieľali vírusy po uliciach expanzami a pálili ho na pochodoch fakľami z lidla :D

26.03.2020 | TotoTuSomJa

Objektívne, vieš koľko pokradli v chaose čo vzniklo zničením informačného systému na Finančnej správy počas bačovania mikloša? Miliardy pokradli, miliardy. Veľmi rýchlo ľudia zabúdajú že aj pravicové strany u nás kradli.

https://www.bystric...

26.03.2020 | Ivan475

hodilo by sa zrušiť premlčanie a upraviť zodpovednosť za zverený majetok..

26.03.2020 | Brano L.

Jasné, s celou verejnou aj finančnou správou plnou Smerákov bolo vždy sveta žiť. Aj za Radičovej.

26.03.2020 | TotoTuSomJa

Ako najväčší problém v Matovičovej vláde vidím práve osobu Matoviča. Tento poloblázon zrejme nie je schopný pochopiť že už nestačí len trieskať nezmysly, ale zreba seriózne začať pracovať. Už len to strápňovanie sa s rýchlostestami. Mimochodom, ak by sa to robilo tak zle, tak tu nemáme 200 nkzených, ale desaťtitíce ako v IT či FR.
https://slovensko.h...
https://dennikn.sk/...

Nie je čas na politikárčenie a vyhováranie sa, treba seriózne bojovať s pandémiou, zachraňovať drobných živnostníkov a šetriť kde sa dá:
- urobiť seriózny audit verejnej správy a šetriť na nákladoch štátu (zníženie počtu úradov a úradníkov=úspora stovky miliónov eur)
- každý rezort prevriť zmluvy, nevýhodné vypovedať
- informatizácia štátu-ukazuje sa aká je to dôležitá oblasť, čo najviac služieb musí byť elektronicky dostupných v čo najjednoduchšej forme (od nahlásenia narodenia po úmrtie, dtto firmy)
atď....

Matoviča vláda nepochopila že po dlhých rokoch dostala šancu urobiť tu dôležité reformy, odborné reformy-síce nepopulárne, ale potrebné.

Ak to pos*rú a budú kradnúť alebo sa trápne škriepiť, za rohom čaká silný Smer a ten im to potom riadne spočíta a terajšie vládne strany skončia na veľmi dlhé obdobie v opozícii, len Smer sa vráti ešte viac posilnený.

26.03.2020 | Ivan475

no s tými reformami opatrne.. tie potrebné reformy sú zložité a miestami bolestné.. demagóg ako fico ich môže ľahko prekrútiť vo svoj prospech a o klamároch fašistoch ani nehovorím.. ešte ak nastane aj kríza..
prvé roky by mali ísť populisticky, upratať justíciu a porobiť poriadky v silových postoch.. ak vyhrajú aj druhé obdobie, potom môžu ísť na ekonomické reformy..
je to síce nepríjemné s niečím počkať, ale stále lepšie ako keby to malo mať účinnosť 2r a len ušetriť peniaze, ktoré bude smerácka mafia s fašistami rozkrádať ďalšie roky,.

26.03.2020 | TotoTuSomJa

Práveže pokiaľ ma pamúť neklame aj Saková predstavila reformu verejnej správy, takže by to Matovičova vláda mohla použiť ako argument (ak vyjmeme fakt že Saková je jednoznačne Pelegriniho človek, dokonca som zachytila informáciu v médiách že sa chystá odnož Pellegriniho Smeru, ale či je to pravda...?).
https://www1.pluska...

26.03.2020 | TotoTuSomJa

oprava: nie predstavila reformu verejnej správy, ale len pripravila.

26.03.2020 | Ivan475

pelle si mal spraviť odnož kým ho hranol nezatiahol do svojho slizu.. keď má už pelle chrbticu zavesenú nad ficovým krbom, môže si už zakladať aj "Ešte novší smer" a dorobiť 4 nové jamky na lícach, už mu to nepomôže..

26.03.2020 | €€€

reformy nemusia byť ani zložite ani bolestive ,...na to sa vyhovaraju prave ti ktory sa na nich chcu nabaliť na ukor ostatnych preto im nahovoria že zložite a bolestive zložite preto že ludom chcu nahovoriť že im nerozumeju ale potrebuju ale bolestive preto že na konci kedže ludom nahovoria že im nerozumeju zistiš že jediny kto s ana tom nabali su ti čo tie reformy vymysleli na ukor ostatnych najčastejšie bežnych a chudobnych ludi lebo reformator nikdy nepracuje pre ludi ale len pre seba a svojich ludi

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.