Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Samsungu: Nepriaznivú situáciu zvládneme

Zhodou okolností bol Samsung prvý výrobca, ktorý svoju smartfónovú vlajkovú loď na tento rok predstavil na veľkej februárovej udalosti v San Franciscu.

25.03.2020, 08:22 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Zároveň bol posledným šťastlivcom, ktorý to stihol štandardným spôsobom v prítomnosti svetových médií. Následne zrušili mobilný veľtrh v Barcelone a postupne vo viacerých krajinách nastupovali tvrdé opatrenia na zabránenie rozširovaniu koronavírusu. Konkurenti buď premiéry noviniek pozastavili, alebo prešli na online konferencie. Tomáš Balík, ktorý má už rok na starosti mobilnú divíziu Samsungu na Slovensku a v Česku, zostáva zatiaľ optimista.

Výroba a zásobovanie

Ako prvá mnohým napadne otázka výroby, distribúcie a predaja. Obchody s elektronikou sú už niekoľko dní zatvorené a bez ľudí boli celé fabriky v Číne a iných krajinách. Samsung má šťastie v tom, že väčšina jeho výrobných kapacít je už zhruba druhý rok vo Vietname. Tam je pandémia pod relatívnou kontrolou a produkciu to neovplyvnilo. Zároveň výrobca funguje na systéme dostatočného predzásobenia aj mimo krízového obdobia. Predaj funguje naďalej, ale už len cez online nakupovanie s donáškou kuriérom.

V súčasnosti prebiehajú dodávky prakticky štandardne smerom k zákazníkom aj distribútorom či ďalej k predajcom. Podľa T. Balíka bude záležať na ďalšom vývoji situácie, ako sa situácia vyvinie. „Veľa predajcov elektroniky napríklad upravilo predajne na výdajne. Ak zákazníci elektroniku potrebujú, majú dostatok možností, ako ju zakúpiť.“

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)