Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vírus zasiahol aj developerov. Čo urobí s rozostavanými projektmi

Koronavírus a následky opatrení proti šíreniu nákazy sa nevyhli ani stavebníctvu. Developeri čelia vážnemu ohrozeniu termínov dokončenia stavieb. V posledných týždňoch boli nútení spomaliť, hrozí aj dočasné zastavenie výstavby projektov.

25.03.2020, 08:22 | Vladimíra Púpavová | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Respirátory sú dnes bežnou výbavou stavebných pracovníkov. Zvyčajne ich používajú, aby sa chránili pred prachom či chemickými výparmi. V týchto dňoch ich musia nosiť z iného dôvodu a na každom kroku. Popri sprísnení pravidiel nosenia ochranných pomôcok sa stavbári pre šíriacu sa nákazu koronavírusu nezdružujú na poradách. Informácie na niektoré stavby doručujú elektronicky, mnohí si vytvorili vlastné systémy logistiky a prideľovania úloh.

Špeciálny režim

„Na stavbách zriaďujeme špeciálny režim, sme v úzkom kontakte s dodávateľmi, inštalovali sme dezinfekcie na ruky pri vstupoch aj výstupoch, plánujeme vykonávať aj občasné merania teploty. Zrušili sme veľké koordinačné stretnutia, namiesto toho sa zriaďujú menšie akčné skupiny,“ približuje Martina Jamrichová, marketingová manažérka developera HB Reavis, ktorý dnes stavia najviac kancelárií v Európe. „Denne sledujeme vývoj situácie a vyhodnocujeme postupy prác,“ dopĺňa.

HB Reavis minulý týždeň informoval, že dočasne pozastavuje stavebné práce na projekte Nové Apollo, kde sa aktuálne búra pôvodný administratívny objekt. „Búracie práce pre nás vykonáva dodávateľská firma z Česka, ktorá rovnako ako my postupuje v súlade s vydanými opatreniami. Na základe nich a dočasného uzatvorenia hraníc sa jej zamestnanci vracajú načas k rodinám do Česka,“ deklaruje developer. Skelet budovy je zabezpečený, oplotený a pod neustálym dohľadom bezpečnostnej služby. Po upokojení situácie sú stavbári pripravení v prácach pokračovať.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND Špeciál Koronavírus

Diskusia (0 reakcií)