Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Toyota C-HR patrí medzi autá, ktoré nesú jasný odkaz: je moderná a je na to hrdá

Dizajn karosérie je extravagantný, sivou myškou tento crossover nie je ani z pohľadu interiéru. To isté platí o pohonnom ústrojenstve, ktoré sa v našom prípade spolieha na hybridnú technológiu. Dokáže tento mix fungovať nielen na papieri, ale aj v realite?

19.01.2020, 14:00 | Filip Kadlečík

  • Tlačiť
  • 5

Predné diódové reflektory ponúkajú výborný svetelný výkon, ich dizajn plynulo nadväzuje na čelnú masku i športové tvary predného nárazníka. C-HR má guráž – jeho boky zdobia nápadné prelisy, línia okien je nízka a strecha má klesajúcu tendenciu. Na dobrom svetle je radosť sledovať, ako spolupracujú ostré tvary pretkané plavnými líniami.

Neprehliadnite

Neprehliadnuteľné

Zadnú časť zdobia svetlá v tvare bumerangu, ktoré sa takisto spoliehajú na LED. Majú pôsobivú grafiku a pekne sa dopĺňajú s decentným spojlerom. Farba laku Neon Lime, ktorá zdobila aj naše testovacie vozidlo, je výrazná, no k imidžu tohto auta sa podľa nás hodí. Neprehliadne ho nikto.

Odvaha exteriéru sa prenáša aj do kabíny, ktorá pôsobí moderne, pritom si zachováva prívetivosť.Zdroj: Filip Kadlečík

Kvitujeme, že odvaha, ktorú v sebe našli dizajnéri exteriéru, inšpirovala aj tvorcov kabíny. Jej predná časť pôsobí útulným a kompaktným dojmom, priestor jej však nechýba. Volant padne do ruky výborne, prehľadné analógové budíky dopĺňa informačne bohatá obrazovka. Sedadlá sú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Rubrika Enjoy

Tagy Toyota