Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na podvody používajú aj kaskadérov. Poistky sú kvôli tomu drahšie a prísnejšie

21.01.2020 | Miroslav Homola

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

21.01.2020 | Staromestsky bonvian

celkom dlho cakam na clanok o praktikach poistovne Kooperativa.
Normalny clovek si vybera poistovnu podla referencii, ale kde je poisteny ten, co sposobi skodu vam si nevyberate.
A zacina zabavka na mesiace, u mna konkretne tri, ked pani oskrela moje auto...

21.01.2020 | enko

zdravim, vy ste si uplatnili skodu z jej PZP ? preco nie zo svojho havarjineho ?

21.01.2020 | martin33

Nie kazdy ma havarijne.

21.01.2020 | citatelTrendu

Prečo by si mal uplatňovať plnenie z havarijky, keď si škodu nespôsobil. Potom mu poisťovňa o rok navýši poistné (malus). Škoda má ísť z toho poistky, kto ju spôsobil.

21.01.2020 | enko

ak skodu nezavinil on, tak preco by nemohol ? da si to vyplatit zo svojho havarijneho a nasledne poistovna poskodeneho si regresom vypyta od poistovne spominanej pani, ktora nehodu zavinila - mozno sa mylim, ale malus by sa uplatnil ak by bol na vine Staromestsky bonvian

21.01.2020 | enko

vychadzam z vlastnej skusenosti, na mestskej ceste som si poskodil disk, kedze som predpokladal ze vybavenie cez mesto bude trvat 2-3-4 mesiace, tak som si uplatnil poskodenie z mojej havarijnej poistky a teda v servise som za disk doplacal len spoluucast, tu spoluucast si nasledne narokujem u spravcu komunikacie (mesto) ktori su poisteni - medzitym, moja poistovne kontaktovala poistovnu kde je poistene mesto a ziadala o spatne preplatenie, doteraz mi navysena poistka nebola, moja poistovna dostala celu sumu nakladov spatne a ja som dostal sumu spoluucasti ktoru som platil servisu za novy disk

21.01.2020 | mario demeter

Nikdy som skodovu udalost neriesil, poznam len pripady z okolia. Nechapem ako sa to moze oplatit.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.