Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polícia preveruje Počiatkov majetok. Trvá jej to už dva roky

Po minuloročnom prevalení videa, na ktorom sa Ján Počiatek ako minister financií rozpráva s Dobroslavom Trnkom ako generálnym prokurátorom o ututlaní kauzy Tipos, sa bývalý vrcholný politik Smeru opäť vrátil do centra pozornosti.

16.01.2020, 07:00 | Eva Mihočková | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 13

Záznam, na ktorom sa obaja muži veselo zabávajú na korupcii koaličných členov, opäť pripomenul, že Ján Počiatek odišiel z politiky síce v tichosti, ale s poriadnou nošou podozrení, že čas strávený vo verejnej funkcii nevyužil len na prácu v prospech krajiny.

Dnes si užíva slnečný mediteránny život na Azúrovom pobreží vo francúzskom Cannes a rieši svoj biznis s realitami pod hlavičkou firmy Paladin. Slovenská polícia však stále pracuje na vyhotovení jeho majetkového profilu, ktorý by odhalil pôvod peňazí, ktorými financuje svoj vysoký životný štandard.

Podozrivé platby

Písal sa rok 2016 a dnes už právoplatne odsúdený daňový podvodník Ladislav Bašternák sa ešte mohol oháňať titulom „náš človek“. V tom čase zároveň dostávajú na svoj osobný bankový účet Ján Počiatek i Robert Kaliňák vysoké sumy z firmy B.A. Haus, ktorá v minulosti patrila L. Bašternákovi. Platby, každá vo výške 140-tisíc eur, sú označené ako „vrátenie pôžičky“ a verejnosť sa o nich dozvedela vďaka Filipovi Rybaničovi, asistentovi poslanca za SaS Jozefa Rajtára.

Neprehliadnite

Ako zamestnanec banky využil svoj prístup do systému a jednoducho si pozrel, aké peniaze a od koho prichádzajú na účty oboch mužov. Na hlavu Roberta Kaliňáka ako ministra vnútra sa v tom čase sypali podozrenia, že vďaka jeho vplyvu sa Ladislavovi Bašternákovi darí nerušene robiť neštandardné kšefty a dojiť štát cez vratky DPH.

Ján Počiatek sa v tom čase už stiahol na politický dôchodok. Oficiálne to zdôvodňoval tým, že chcel mať viac času na rodinu, ale v kuloároch sa hovorilo, že už sa mu jednoducho nechcelo riešiť stres a úlohy vyplývajúce z exekutívnej činnosti a mal chuť na príjemnejší život.

Po minuloročnom zverejnení videa Trnka – Počiatek to

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 13

Rubrika Ekonomika

Tagy Ján Počiatek