Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Posledný let z Donecka. Posledný let z Teheránu

19.01.2020, 10:00 | Luboš Palata

Názor | Východná Ukrajina. Máj 2014. Na donecké Letisko Sergeja Prokofieva musím už veľmi skoro ráno. Ideme taxíkom z môjho obľúbeného hotela Ramada okolo luxusnej futbalovej Donbas Areny. Taxikár si ešte robí z doneckých separatistov žarty. Odbavenie na poloprázdnom letisku je rýchle, a tak si ešte vďaka slušnému letiskovému wi-fi prejdem na notebooku e-maily a potom si nasadím slúchadlá a pozerám svoj obľúbený sitcom.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy

Názory

Palata Lubos

Pokojne nastúpim do lietadla, až neskôr si uvedomím, že letiskový personál nás až príliš nervózne popoháňal. Až keď sme v lietadle, niekto si všimne nákladné autá, z ktorých vyskakujú vojaci. Po štarte vidím na streche letiskovej haly ďalšieho zamaskovaného muža.

V Kyjeve po pristátí musíme ísť do osobitnej časti letiska a prejsť krátkymi výsluchmi ukrajinskej kontrarozviedky. V čase, keď sme odlietali, sa totiž začalo o letisko bojovať, keď sa ho pokúsili obsadiť jednotky separatistov, ktorým sa na odpor postavila ukrajinská armáda. Počas dňa sa prestrelky zmenili na regulárny boj. A po čase sa z krásneho, hypermoderného, len niekoľkoročného letiska stala hromada trosiek. Lietadlo, v ktorom som sedel, bolo úplne posledné, ktoré z Donecka odletelo.

Táto príhoda sa mi odvtedy pred očami odvíjala veľakrát. A vracia sa silno vždy, keď sa stane niečo také ako ľuďom v lietadle ukrajinských aerolínií, ktoré pred niekoľkými dňami zostrelila iránska protivzdušná obrana.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.