Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sviatok vynálezov ukázal, čo bude tento rok in

S rôznymi obmenami pravidelnosti aj miesta konania sa CES (Consumer Electronic Show) koná už od roku 1967. Posledných 21 rokov je každý január v Las Vegas a je to najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky, na ktorý prichádzajú ukázať svoje novinky a najnovšie vynálezy tisícky firiem. Od gigantov ako Amazon, Samsung či Microsoft až po najmenšie startupy s drobným vylepšením.

19.01.2020, 12:00 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Hoci tento veľtrh bol dlho označovaný za výstavu televízorov a neskôr aj notebookov, dnes už je taký rozmanitý, že je veľmi ťažké určiť hlavnú tému ročníka 2020. Minimálne sa dá dedukovať niekoľko trendov, do ktorých sa postupne púšťa čoraz viac mien. Tento rok určite bude o ohybných displejoch a virtuálnych asistentkách ovládaných hlasom vo všetkom možnom.

Neprehliadnite

Smart domácnosť je mainstream

Už nie je žiadne sci-fi mať doma hlasom ovládané osvetlenie alebo hudobnú aparatúru. Základná premisa sa nezmenila a stále ide o zariadenie, ktoré je pripojené na internet a možno ho ovládať mobilom alebo virtuálnou asistentkou. Ostáva aj možnosť naučiť takéto zariadenia medzi sebou komunikovať, respektíve vytvárať rôzne scenáre, keď sa jedným príkazom spustí viacero akcií. Napríklad po spustení ranného budíka sa vytiahnu žalúzie, spustí ranná televízna šou a zapne podlahové kúrenie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Enjoy

Tagy CES 2020

Súvisiace články

Bolo to o 8K a virtuálnych asistentkách. CES 2019 znova posúval hranice

Bolo to o 8K a virtuálnych asistentkách. CES 2019 znova posúval hranice CES 2019

Tento ročník to také jednoznačné nebolo, skôr – z každého rožku trošku. Ale aj tak s trochou nadhľadu bolo cítiť, že najbližšie mesiace nás čaká snaha výrobcov elektroniky zaujať niečím nevšedným 2

Rodine má ušetriť tisícky litrov. Predstavili domácu smart čističku vody

Po mobiloch prichádzajú aj notebooky s ohybným displejom

Tridsať dní rozhodne o všetkom. Mnohí prídu o milióny

Tisíce podnikateľov na pranieri. Stopnú im biznis kvôli jednej veci

Diskusia (0 reakcií)