Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo zachránilo Trnku pred basou

22.01.2020 | Eva Mihočková

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

22.01.2020 | martin33

Ta basa bola hlavne varovanie, aby Trnka "drzal hubu".

22.01.2020 | johanes

Možno ide na trnkobranie, tak ho pustili.

23.01.2020 | zajo-

Kto tak asi každý je nahratý ? ? ?

23.01.2020 | MilanS

Stále sa objavujú dôkazy, že žiaľ Slovensko je mafiánska republika. Od čias vzniku SR, kedy vďaka Mečiarovi rozbujnela a zavládla mafia na Slovensku, žiaľ po dnes pretrváva jej moc. V poslednom období sa konečne niečo deje proti mafii a jej vplyvu, no je toho stále málo. Prečo málo ? Lebo aj mnohé súčasné a predošlé špičky politiky a štátnej moci sú spriahnuté s mafiou. Preto najskôr musí byť zbavená moci súčasná smerácka garnitúra, a až potom sa môže začať ozajstná očista od mafiánskej vlády na Slovensku. I keď už dnes mám pocit, že NAKA odvádza v tomto boji dobrú prácu - že by v nej nevládol Smer ?

24.01.2020 | IvanPe

Ak nastupia fasisti bude este horsie.

23.01.2020 | equilibriums

Zachránila ho plutokracia. Ak by naša spoločnosť bola demokratická (tak ako si niektorí márne myslia, že aj je po roku 1989), tak by sa v demokratickej spoločnosti toto nemohlo diať. Ak by osoby platené z našich daní (či je to lekár, prokurátor, sudca, politik, úradník na nejako štátnom úrade...) niesli aj nejaké riziko - hmotná zodpovednosť, ručenie celým svojím majetkom, hrozba celoživotného väzenia fyzicky náročnej práce, v prípade, že by ich škoda nemohla byť vyrovnaná ich zhabaným majetkom vrátane započítaného úroku - tak takéto veci by sa nestávali. Ak by daňoví poplatníci mali možnosť osobu platenú z verejných zdrojov kedykoľvek odvolať, tak by sa toto nestávalo. Normálny človek tiež nemôže dostať v práci výpoveď iba raz za 4 roky.

23.01.2020 | Arantir

Amen

23.01.2020 | Bujoslav Prkvas

Hmotna zodpovednost uz bola navrhnuta:
http://www.naseslov...
Poslanci hlasovali takto:
https://www.nrsr.sk...

24.01.2020 | Európan

To je len populizmus.
Politici nespĺňajú zákonné kritériá na hmotnú zodpovednosť za činnosti, ktoré riadia, organizujú, zazmluvňujú iní, pre nich cudzí ľudia.
To nikde na svete nie je.
A nebude to ani po vioľbách za vládnutia tých, čo to teraz navrhovali.

27.01.2020 | Bujoslav Prkvas

Predkladanie zakonov a hlasovanie nie je populizmus, ale realna cinnost poslancov.
Tvoja druha a tretia veta je samozrejmost, ktora s tym vobec nesuvisi.
V poslednej vete mas klamstvo, lebo nikto nenavrhoval, aby politici hmotne zodpovedali za inych.
V tom navrhu bolo toto:
"Fyzická osoba vykonávajúca verejnú moc vo verejnej správe zodpovedá za škodu spôsobenú jej nezákonným úradným postupom alebo nezákonným rozhodnutím a je povinná nahradiť škodu každému, koho práva boli porušené v dôsledku takého nezákonného výkonu verejnej moci vo verejnej správe."
Linka: https://www.nrsr.sk...

23.01.2020 | woko

ono to je uz teraz jedno.
musi byt uz uplne na kusky, ked si z CPZ sadol hned do svojej krcmy a tam cakal asi na tu gulku co mu vestil Brucho. lebo inak tak ci tak raz zaspieva, to vedia vsetci, co s nim kedy co mali.
sa cudujem, ze neurobil vsetko preto, aby ostal pod ochranou ZVJS.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.