Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Analytik Kovalčík: Na diaľniciach sa kradne ľahšie než inde

11.02.2020 | Eva Mihočková

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

11.02.2020 | Brano L.

Jeden z mála serióznych ľudí, ktorý vidí aj ďalej ako na špičku svojho nosa.
Žiaľ mne sa zdá, že náš politický systém generuje len dobrodruhov, ktorí buď sú úplní analfabeti alebo obyčajní podnikatelia s verejnými zdrojmi. To je tragédia.
V roku 1920 ministerstvo dopravy ČSR prijalo zákon o stavbe železníc. Na ministerstve boli dobrí odborníci a tento zákon sa potom dodržiaval celé 20-te a 30-te roky. Preto sa postavilo toľko náročných železníc a to systematicky.
V Nemecku takisto majú na to federálny zákon, kde si určia na x rokov dopredu, čo sa bude projektovo pripravovať a čo stavať.
A úplne má pravdu, v akom hroznom stave máme cesty I.triedy a nehovorím o železniciach. To je kapitola sama o sebe.

11.02.2020 | salamoon

tie cesty prvej triedy su v takom stave aj preto, ze chybaju dialnice.. to nie su cesty dimenzovane na tisice kamionov denne..

11.02.2020 | Brano L.

Nie je pravda.
Do ciest I.triedy sa nedávajú takmer žiadne peniaze. Aj to len nárazovite.
Cesty I.triedy sú dimenzované na nákladnú dopravu, potrebujú však tiež zásadné rekonštrukcie po X-rokoch.
Nie ako dnešní voliči a politici - tí si myslia, že majú neobmedzenú životnosť.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.