Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zdravotníctvo bez motivácie k efektivite. Kto konečne zoberie do rúk skalpel?

16.02.2020 | Ronald Ižip

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

15.02.2020 | MilanS

Celé naše národné zdravotníctvo je choré, pretože sa z neho spravil iba holý biznis. Tí čo toto dopustili by mali byť postavení pred súd a mali by byť tvrdo potrestaní. Štát a jeho vláda a parlament by mal zakázať aby zákonom určené zdravotné odvody tiekli do vreciek súkromníkov oligarchov a do zahraničných nadnárodných korporácií. Štát by mal mať dostatočnú vlastnú štátnu zdravotnú sieť nemocníc so všetkým čo k tomu patrí, napríklad vrátane sanitnej zdravotnej služby, jedinej povinnej a štátnej zdravotnej poisťovne, štátnych liečební, štátnych lekární, atď. Nie som proti podnikaniu v zdravotníctve, ale nie na základe zákonných odvodov, a teda len ako doplnková služba. Súkromné nemocnice, súkromné poisťovne, súkromné sanitné služby atď. nech tiež existujú, ale nech fungujú iba na základe súkromného pripoistenia v súkromných poisťovniach mimo zákonom určených zdravotných odvodov. Inak to nikdy nebude o zdraví občanov, ale iba o biznise. Toto je celá veda ako postaviť národné zdravotníctvo na nohy. Už len ktorá vláda a kedy to naozaj napraví ?
V našom biznis zdravotníctve sa už nelieči, len sa odstraňujú prejavy chorôb, a choroba v človeku zostáva, lebo biznis zdravotníctvo potrebuje mať čo najviac chorých ľudí generujúcich zisky, ktoré žiaľ putujú mimo národného zdravotníctva. No a keď sa im chorobný prejav už nedá potlačiť, jednoducho Vám chorú časť tela odrežú a dajú si to opäť bohato zaplatiť. Aj preto sa nášmu zdravotníctvu zďaleka vyhýbam a radšej sa ak treba liečim sám. Lebo naše zdravotníctvo naháňajúce iba výkony a zanedbávajúce kvalitu, pokladám za šarlatánstvo. Ak by u nás platilo ako v Indii, že lekár má zaplatené iba ak pacienta vylieči, asi by sa mnoho našich lekárov divilo nízkemu príjmu alebo by začali konečne a skutočne ľudí liečiť.

16.02.2020 | king01

presne tak uplne suhlasím ale namiesto jednej štatnej zdravotnej poistovne by som aj tu zrušil a namiesto toho by sa platilo priamo za uhradu ako dakedy a ked poistovne chcu podnikat tak len vo forme pripoistenia...toto jedine ma v pláne strana socialisti -skoda ,že sa nedostanú alebo to od nich nikto neprevezme ,ale nikto nechce ist proti Pente...

17.02.2020 | Roman Výkala

Dzurindova zlodejska banda tu tie zlodejiny v zdravotnictve zabetonovala na veky, to uz nezvrati nikto...

17.02.2020 | Morris

trepes.
Pozri sa ako to funguje v inych krajinach.

17.02.2020 | Lupask

kedy konecne niekto navrhne moznost sa z celeho tohto bordelistickeho systemu jednoducho odhlasit??
Keby ludia dostali moznost neplatit obrovske odvody ale dostat ich na ucet a pekne krasne si za - teraz uz vlastne - peniaze priamo kupit zdravotne poistenie v dobrom standarde?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.