Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Je čas vyvinúť vlastný systém? Nová vláda bude o mýte rozhodovať pod tlakom

13.02.2020 | Vladimír Maťo

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

13.02.2020 | Roman Kanala

Kapitán Danko chce mýto jednoducho zrušiť. Je to hlúpy nápad z hlúpej gebule, predvolebná triaška, nič, než slogan.

Ale predstavme si, že by sa to realizovalo. Oligarchovia za SkyToll by nedostali výživné, ktoré ich drží pri živote formou pozičnej renty a museli by si hľadať poctivé živobytie. Stratili by pol vybranej sumy. Štát by prišiel o pol vybranej sumy s dôsledkom na rozpočet. Ale ak Fico dokáže dva týždne pred voľbami rozflákať 800 miliónov (11 Bžánov) na predvolebné kortešačky, tak stačí, aby Fico šlo do hája a rozpočet sa zahojí.

Čo i len ročný výpadok mýta by bol obrovskou pomocou dopravcom, ktorí stonajú pod daňami. Zas druhý efektom by bolo ohromné zvýšenie atraktivity zlodejských ciest, ktoré by zaprašťali pod náporom kamiónov z celej Európy. Zlodejsko by sa stalo tranzitnou krajinou.

13.02.2020 | rarsok

Danko chce zrusit dialnicne znamky a nie myto, to znamena, ze oligarchovia by mali svoj prijem.
Pre zaujimavost, z dialnicnych znamok sa vyberie 97mil, co je podobna suma ako ma stat z myta. Cudzinci kupuju 52% znamok, ak by sa znamky zrusili, zrusili by sa aj pre cudzincov, cim by SR prisla o znacnu cast prijmu.

13.02.2020 | dbsk

este je jedna varianta, ze "stat" da pravo vyberat myto sukromnym koncesionarom, ktory budu musiet postavit dialnice a safarit na nich na trhovych principoch, mozno by sme sa konecne dockali aj tych dialnic a zahadne by na pozemkoch pod nimi nebohatli len clenovia rovnocasnej vladnej koalicie ;)

13.02.2020 | Roman Kanala

A tarify by boli úmerné stavebným nákladom. A Žiline by zaprašťalo v kĺboch. Ani oľano Marosz by už nevyrevoval po novej diaľnici do roboty k Schafflérovi.

13.02.2020 | dbsk

mozno ano, mozno nie, otazne je ci sucasny stav, kde sa miliardy leju do kanala je lepsi, alebo horsi ;)

13.02.2020 | salamoon

jednoznacne vlastny a vyprasit kapitalistu aj odtial prec

13.02.2020 | Roman Kanala

Kapitalista by nekradol, a keby zvyšoval poplatky nad únosnú mieru, tak by mu automobilisti ušli z diaľnice na starú cestu.

13.02.2020 | salamoon

a kto aj tam teraz kradne ?.. Majka z Gurunu ?

16.02.2020 | Roman Kanala

Kradne čečva napojená na kapitalistov z firmy S. M. E. R. s. r. o.

17.02.2020 | Morris

vyvijat vlastny system?
to musi byt zly vtip... za vlastne systemy tento stat zaplatil vyse miliardy eur a stale su ohromne nedokonale.

Vyvijat mytny system je sposob, akym sa brutalne vela penazi minie a navyse o 3 roky nebude z myta prijem - lebo ziaden system nebude. Cierna diera...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.