Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podľa kancelárie rozpočtovej rady hrozí deficit 1,79 % HDP

12.02.2020, 09:20 | TASR. eTREND

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Ak vláda neprijme dodatočné opatrenia, deficit verejných financií v tomto roku môže dosiahnuť 1,79 percenta hrubého domáceho produktu. Upozorňuje na to Kancelária Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (KRRZ) v svojom najnovšom januárovom rozpočtovom semafore. Odhadovaná veľkosť odchýlky od rozpočtovaného salda verejnej správy v tomto roku je vo výške 1,274 miliardy eur, čo podľa KRRZ predstavuje vysoké riziko pre dosiahnutie cieľa rozpočtu. Riziká vyplývajú najmä z vyššieho rastu výdavkov štátneho rozpočtu a z nadhodnotených nedaňových príjmov.

Čínska Geely Automobile rokuje o zlúčení s Volvom

Čínska spoločnosť Geely Automobile v pondelok uviedla, že je v počiatočnom štádiu rozhovorov so švédskou automobilkou Volvo o zlúčení do spoločnej globálnej firmy kótovanej na burzách v Hongkongu a Štokholme. Zhejiang Geely Holding Group, materská skupina Geely Automobile, získala Volvo od amerického koncernu Ford Motor v roku 2010.

Liľana PavlovováZdroj: Gettyimages

EIB vlani na Slovensku podporila projekty sumou 251 mil. eur

Európska investičná banka (EIB) vlani na Slovensku podporila projekty sumou 251 miliónov eur vo forme pôžičiek a záruk. Podporu získalo asi 2 300 malých podnikov, pričom sa podporilo približne 24 200 pracovných miest. V piatok o tom informovala viceprezidentka EIB Liľana Pavlovová. Od začiatku pôsobenia Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI) do konca roka 2019 boli na Slovensku schválené projekty financované z fondu v celkovej hodnote 555 miliónov eur. Tieto zdroje by mali zmobilizovať investície v objeme 1,45 miliardy eur. EFSI je finančný pilier Investičného plánu pre Európu zameraný na zvyšovanie úrovne investícií v Európe, tvorbu pracovných miest a podporu rastu. L. Pavlovová priblížila, že ďalšie aktivity EIB na Slovensku majú byť zamerané na podporu modernizácie udržateľnej infraštruktúry.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.