Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bola to najdrahšia olympiáda v histórii. Pozreli sme sa, ako to dnes vyzerá v ruskom Soči

Je dobré mať prezidenta, ktorý miluje more, lyžovanie patrí medzi jeho koníčky a ešte aj túži predviesť svetu svoju krajinu v nevídanom svetle. Vladimirovi Putinovi a Rusku sa to v roku 2014 počas zimných olympijských hier (ZOH) v Soči podarilo v plnej miere. My sme tam zavítali po šiestich rokoch. Stále je nad čím žasnúť.

22.02.2020, 08:00 | Jana Janků

  • Tlačiť
  • 10

Do olympijskej dediny Roza Chutor, kde počas olympiády bývali účastníci horských disciplín, si to šinieme z letiska Adler štvorprúdovou diaľnicou. Ako sa neskôr dozvedáme od miestneho sprievodcu, inde by mala pozlátené zvodidlá. Myslel tým jej cenu.

Neprehliadnite

Kde je vôľa, tam je sila

Áno, od prvej chvíle, ako sa ocitnete v Soči, cítite, že tu sa peniazmi nešetrilo. Dokazujú to fakty, ktoré prezrádzajú, že išlo o najdrahšiu olympiádu v celej olympijskej histórii. Oficiálne sa hovorí o 50 miliardách dolárov, čo je viac ako 400-percentné predraženie pôvodného rozpočtu. Veď pri predstavovaní kandidatúry Soči v roku 2007 v Guatemale ešte V. Putin hovoril o nákladoch vo výške 12 miliárd dolárov, čo pôsobilo šetrne dokonca aj pri ponukách kórejských a rakúskych protikandidátov.

Zjazdovky sú osvetlené takmer do polnoci.Zdroj: Jana Janků

Účastníci potvrdia, že mnohé detaily sa dokončievali až počas konania olympiády. Napriek tomu, že tam v čase najväčšieho nasadenia pracovalo denne až

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Rubrika Enjoy

Tagy olympiáda, Soči