Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Komu zvonia do hrobu? Tomu, kto zaspal dobu

24.02.2020, 06:01 | Veronika Rajničová | © 2020 News and Media Holding

Názor | Začalo sa písať nové milénium a s ním prišlo do Bratislavy prvé nákupné centrum Polus. Z výdobytku modernej doby však takmer o dve dekády neskôr ostala len ošumelá sivá myš na periférii.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Názory

Veronika Rajnicova komentar 2020

Za ten čas vyrástla v hlavnom meste desiatka nových, modernejších a v mnohých prípadoch prístupnejších nákupných centier.

Aby Polus pri Kuchajde prežil, musel si radikálne prezliecť šaty. Nový majiteľ centrum premenoval, upravil exteriér aj fasádu, dôkladne premiešal nákupný mix, pridal do interiéru viac zelene a technológií.

Zmien sa dočkal aj foodcourt. Aj keď je nové Vivo! otvorené krátko, vlastníci už spokojne hlásia rastúcu návštevnosť.

Pre ostatné centrá môže byť odkazom, že ten, kto zaspí dobu, ide z kola von. Požiadavky zákazníkov sa menia a „nákupáky“ už neslúžia len ako náhrada klasickej obchodnej ulice, ktorá v Bratislave pravdepodobne nikdy nevyrastie.

Nové centrá diktujú pestrejšie stravovacie služby, oddychové zóny a nové možnosti na voľnočasové aktivity. Obyčajné vymetanie obchodov sa dnes už dá robiť oveľa jednoduchšie.

Neprehliadnite

Z gauča s počítačovou myšou v jednej ruke a pohárom vína v druhej. Aj keď Slováci ešte nie sú naučení vyklikať si online všetko, čo na život potrebujú, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Názory

Tagy maloobchod, nákupné centrum, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.