Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo by obyčajná dedina napísala premiérovi

26.02.2020, 18:30 | Peter Kapitán | © 2020 News and Media Holding

Názor | Nech to znie akokoľvek pateticky, o výsledku volieb aj tak v konečnom dôsledku rozhodne obyčajný človek. TREND sa bol obyčajných ľudí v obyčajnej dedine pýtať na to, ako sa na voľby pozerajú.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

kapitan peter komentar

Ak politická strana pozná svojho voliča, prináša jej to nespočetné výhody. Vie, čo mu treba sľúbiť, čím ho vystrašiť, ako ho pritiahnuť k voľbám a presvedčiť, že práve ona je tá pravá a jediná.

TREND sa preto pokúsil aspoň trochu spoznať voličov v obci Banka, ktorá sa pred štyrmi rokmi priblížila k volebným výsledkom na celom Slovensku. Reportáž si prečítate v čísle. Keby však obyvatelia Banky mohli v krátkosti opísať v liste, ako sa na voľby pozerajú, vyzeral by asi takto:

Neprehliadnite

„Vážený pán premiér,

mám 62 rokov a celý život som tvrdo pracoval. Posledných 15 rokov som bol živnostník a práve čakám na to, aký dôchodok dostanem. Hoci som si nevšimol, či vláda pre mňa niečo urobila, doteraz som vo voľbách volil Vašu stranu, lebo som tak bol zvyknutý.

Aj tak sú všetci politici rovnakí. Nemám žiadne starosti, nič veľké nepotrebujem. Veľmi ma však hnevá, akí sú dnes ľudia drzí. Porušujú pravidlá a zákony, ale nevyzerajú, že by ich to veľmi trápilo.

Vedia, že štát je na nich prikrátky. Policajtov je

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy banka, Editoriál, list premiérovi, Názory, Voľby 2020

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.